Reklama

Designed by:

JAK ZROBIĆ KORALIKI FIMO

Samodzielne wykonywanie biżuterii jest obecnie bardzo popularne. Nie tylko w internecie można znaleźć masę sklepów oferujących rożne akcesoria do wyrobu biżuterii oraz koraliki, w tym też popularne koraliki fimo. Czy zdajesz sobie sprawę, że samodzielne wykonanie z modeliny fimo koralików jest bardzo proste? Wykonując koraliki fimo zyskasz nie tylko masę koralików o niepowtarzalnym wyglądzie, ale będziesz mieć też sporo frajdy z pracy z modeliną.Co będzie Ci potrzebne:
 • modelina fimo w różnych kolorach (do mojego wzoru użyłam cztery kolory - zielony, liliowy, niebieski i perłowy) oraz
 • żyletka do cięcia i
 • igła wykonania otworów w koralikach.
 • Zobacz i przeczytaj jak zrobić koraliki fimo o kształcie monety - wzór z kwiatkiem.

  Z liliowej modeliny formujemy duży walec. Nacinamy do do środka i w to nacięcia wkładamy cienki paseczek niebieskiej modeliny. Całość otaczamy płatem niebieskiej modeliny i rolujemy delikatnie, by modelina się połączyła.

  Nasz walec z niebieską obwódką kroimy żyletką na 6 równych części (to będą płatki kwiatka) i układamy wokół niebieskiego perłowego środeczka.

  Teraz bierzemy zieloną modelinę i formujemy z niej rulon. Rulon ściskamy z jednej strony tak by uzyskać trójkątny przekrój, kroimy na 6 równych części i układamy pomiędzy płatkami kwiatka. Całość ściskamy razem tak, by się połączyła.

  Teraz otaczamy nasz kwiatek płatem zielonej modeliny. Ściskamy razem i rolujemy do uzyskania pożądanej wielkości koralika. Cienki rulonik tniemy ostrą żyletką na monety o grubości 3-5 mm. W pociętych krążkach robimy igłą dziurkę do przewleczenia i układamy na blaszce do pieczenia. Gotowe koraliki utwardzamy w piekarniku o temperaturze 110ºC przez pół godziny.

  Możesz w ten sposób zrobić też guziki. Po prostu robisz w krążkach z modeliny 2 lub 4 dziurki.


  Zobacz też krótki film pokazujący jak się robi koraliki fimo.


  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_koraliki_fimo.shtml">JAK ZROBIĆ KORALIKI FIMO</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_koraliki_fimo.shtml]JAK ZROBIĆ KORALIKI FIMO[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców