Reklama

Designed by:

JAK ZROBIĆ MOTYLKA NA SZYDEŁKU

Zobacz też jak się krok po kroku robi szydełkowe motylki na stelażu z otwieraczy od puszek po napojach.

[Rozmiar: 51485 bajtów]

Poznaj prosty wzór na szydełkowego motylka. W kilka chwil wyczarujesz na szydełku takie kolorowe motylki z resztek włóczki. Możesz ozdobić nimi wiele rzeczy: torebki, etui na klucze, dziewczęce gumki do włosów, sweterek lub co tylko chcesz.

[Rozmiar: 50683 bajtów]

Tułów: na początek robimy łańcuszek składający się z 10 oczek.

[Rozmiar: 50683 bajtów]

Wkuwamy szydełko w drugie oczko i przerabiamy nasz łańcuszek dookoła, wbijając szydełko kolejno w połówki oczek po jednej stronie, na szczycie tułowia dodajemy 1 oczko łańcuszka i przerabiamy po drugiej stronie w pozostałych połówkach oczek z poprzedniego rzędu. Tułów kończymy oczkiem ścisłym na górze tułowia.

[Rozmiar: 50683 bajtów]

Skrzydełka: Zmieniamy kolor nitki. Przerabiamy 12 oczek łańcuszka i mocujemy w połowie tułowia 1 półsłupkiem. Dalej 8 oczek łańcuszka i 1 oczko ścisłe na dole tułowia. I z powrotem do góry: 8 oczek łańcuszka, półsłupek w połowie i 12 oczek łańcuszka i przymocowane na szczycie tułowia 1 oczkiem ścisłym.

[Rozmiar: 50683 bajtów]

Wypełnienie skrzydełek. Na pierwszej pętelce robimy kolejno: 3 półsłupki, 3 słupki, 3 słupki podwójnie nawinięte, 3 słupki, 3 półsłupki. I drugi "płatek" skrzydełka: 2 półsłupki, 2 słupki, 2 słupki podwójnie nawinięte, 2 słupki i 2 półsłupki. Na dole tułowia mocujemy 1 oczkiem ścisłym i przerabiamy do góry pozostałe płatki tak samo, tylko w odwrotnej kolejności.

[Rozmiar: 50683 bajtów]

Zmieniamy kolor nitki. Przerabiamy skrzydełka dookoła według następującego schematu: 1 półsłupek, 2 półsłupki w jedno oczko, 1 półsłupek, 2 półsłupki w jedno oczko itd. Zbliżając się do zagłębień między skrzydełkami przerabiamy pojedyncze półsłupki a w samiusieńkim zagłębieniu przerabiamy 2 oczka razem.

[Rozmiar: 50683 bajtów]

Głowa i czułki: Z koloru użytego do zrobienia tułowia robimy łańcuszek z 8 oczek, a dalej przerabiamy w kształcie półkola głowę z 3-4 półsłupków na szczycie skrzydełek i kończymy wykonaniem drugiego czułka z 8 oczek łańcuszka.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_motylka_na_szydelku.shtml">JAK ZROBIĆ MOTYLKA NA SZYDEŁKU</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_motylka_na_szydelku.shtml]JAK ZROBIĆ MOTYLKA NA SZYDEŁKU[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców