Reklama

Designed by:

KLASYCZNE KOLCZYKI ZAMYKANE OCZKAMI - KURS WYKONANIA BIŻUTERII

Nadchodzi wiosna i wszystkie chcemy być jeszcze piękniejsze, tzn. bardziej niż zwykle. Szafa po zimie jak zwykle pusta i szkatułka też. Ale szkatułkę można zapełnić łatwym i tanim sposobem.

Wiele sklepów internetowych oferuje obecnie elementy do wyrobu biżuterii: korale, kulki, przekładki, zapięcia, bigle, druty, gotowe szpilki do nawlekania oraz podstawowe narzędzia - różnego rodzaju szczypce. Asortyment jest szeroki i obejmuje komponenty srebrne, posrebrzane, miedziane, a nawet powlekane złotem. Warto skorzystać z tej oferty, zaprojektować i wykonać samodzielnie biżuterię zgodną z naszym gustem, smakiem i możliwościami portfela.

Ja szczerze polecam biżuterię srebrną, z uwagi na jej szlachetny wygląd i możliwość patynowania, co odkreśla urok dodaje jej szlachetnego wyrazu.

1. Potrzebne materiały:
 • dwa korale o dowolnym kształcie,
 • ozdobne przekładki,
 • kulki,
 • bigle,
 • dwa kawałki srebrnego drutu o długości po 8 cm każdy lub gotowe szpilki zakończone główką.
 • Dobór elementów i kształtów jest tu całkowicie dowolny, a asortyment szeroki i dostępny w wielu sklepach internetowych

  2. Potrzebne narzędzia:
 • szczypce okrągłe,
 • szczypce tnące np. boczne,
 • szczypce płaskie.
 • 3. 4. Używając szczypiec płaskich zegnij drut w literkę "L", a następnie szczypcami okrągłymi uformuj oczko. Będzie to dolne oczko, zabezpieczające przed zsuwaniem się korali.

  5. 6. Odetnij końcówkę drutu tuż przy podstawie oczka

  7. 8. Nawlecz korale na drucik i używając szczypiec bocznych zegnij drucik tuż powyżej ostatniej przekładki, po czym szczypcami okrągłymi uformuj oczko.

  9. 10. Chwyć oczko szczypcami płaskimi i mocno trzymając okręć końcówką drucika dookoła podstawy drutu 1-2 razy tak, aby korale nie przesuwały się wzdłuż drucika. Odetnij końcówkę, zaczep bigiel na górnym oczku.

  11. Proszę bardzo - kolczyki gotowe. Jeśli lubisz biżuterię powleczoną patyną, możesz to łatwo zrobić domowym sposobem, używając ... jajka ugotowanego na twardo.
  Ugotuj na twardo jedno jajo. Gorące podziel na części, nie obierając wcześniej ze skorupki. Włóż jajo i kolczyki do zamykanego pojemniczka, zamknij i odstaw aż do wystygnięcia jajka. Jeśli po ostygnięciu jajka efekt czernienia srebra nie będzie zadowalający jajko można podgrzać w mikrofali i zamknąć z kolczykami jeszcze raz. Taki sposób patynowania srebra nie powoduje reakcji alergicznych u osób uczulonych na chemiczne środki postarzające srebro.

  12. Nadmiar patyny usuń używając kuchennej gąbeczki z twardą włókniną, tzn. zwykłego zmywaczka kuchennego. Srebro nabierze wtedy szlachetnej szarości a patyna pozostanie w rowkach i zagłębieniach.

  Zasadniczą kwestią przy samodzielnym robieniu biżuterii jest nabycie umiejętności zawijania oczek. Na początek dobrze jest „potrenować” na drucie posrebrzanym lub miedzianym, który jest znacznie tańszy od srebrnego. A potem, z nowymi umiejętnościami można śmiało ruszać na internetowe zakupy, projektować, projektować, zawijać, zawijać i mnożyć ozdoby :-)

  Gosia Domańska


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_proste_kolczyki_kurs.shtml">KLASYCZNE KOLCZYKI ZAMYKANE OCZKAMI - KURS WYKONANIA BIŻUTERII</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_zrobic_proste_kolczyki_kurs.shtml]KLASYCZNE KOLCZYKI ZAMYKANE OCZKAMI - KURS WYKONANIA BIŻUTERII[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców