Reklama

Designed by:

MASA SOLNA - INSPIRACJE WIOSENNE

Masa solna to prosty i tani sposób na zabawę w modelowanie. Masa solna to idealne tworzywo do wiszących obrazków i przestrzennych figurek. Masa solna to wspaniałe zajęcie dla dużych i małych. Masa solna to tworzywo, które pozwoli wpuścić wiosnę do Twojego mieszkania, nawet jeśli za oknem jeszcze śnieg. Masa solna pomoże Ci świątecznie udekorować dom przed Wielkanocą.

Wszystkie zamieszczone w tym artykule dekoracje wykonano oczywiście z masy solnej. Zachęcałam już do lepienia z barwnej masy solnej. Teraz proponuję dla odmiany modelowanie ozdób z masy niebarwionej i dopiero wysuszone w piekarniku prace malować farbkami i lakierować.

Malowanie już wysuszonych prac z masy solnej, daje nam więcej czasu na zastanowienie i wybranie odpowiedniej kolorystyki. I może dać bardzo ciekawe efekty (jak widać na zdjęciach :-) ).

Modelując z masy solnej pamiętaj, że jest to dość kruche tworzywo i większe prace (takie jak aniołki, dziewczynki lub kwiatek) potrzebuję wzmocnienia w postaci stelaża ze sztywnych drucików, wykałaczek lub patyczków do szaszłyków. Przy lepieniu można też wykorzystać sznurek do łączenia elementów (tak jak w przypadku lewka z balonikiem) lub cienki drucik jako dodatkowy element dekoracyjny (wąsiki).

Pamiętaj, że wiszące dekoracje z masy solnej potrzebują uszka do zamocowania nitki do powieszenia. Musisz je przyczepić do ozdoby przed wypieczeniem. Uszko do powieszenia możesz wykonać ze sznurka,wygiętego drucika lub spinacza do papieru. Masę solną suszymy na wolnym powietrzu lub w piekarniku (co trwa rzecz jasna szybciej) w temperaturze 70-80°C przez około 10-12 godzin.

Ozdoby z masy solnej możesz malować przy pomocy farb akrylowych lub plakatowych. Najpierw maluj większe powierzchnie, a gdy wyschną dopiero detale i ozdobniki. Kiedy farby wyschną ozdoby pokrywamy lakierem (najwygodniej używa się takiego w sprayu)

Prace z masy solnej wykonane przez Tamarę.


Zobacz też przepis na masę solną. . . Masa solna na Wielkanoc.
Aniołki i anioły z masy solnej. . . Figurki z masy solnej i masy
plastycznej - instrukcje krok po kroku.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/masa_solna_inspiracje_wiosenne_wielkanocne.shtml">MASA SOLNA - INSPIRACJE WIOSENNE</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/masa_solna_inspiracje_wiosenne_wielkanocne.shtml]MASA SOLNA - INSPIRACJE WIOSENNE[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców