Reklama

Designed by:

MASA SOLNA NA WALENTYNKI

Zbliżają się Walentynki. Szukasz pomysłu na prezent. Proszę bardzo - oto trzy pomysły na wykonanie z masy solnej bajecznych serc. Zobacz, może Cię zainspirują :-)

    Masę solną szykujemy wg następujących proporcji:
  • 2 części mąki pszennej
  • 1 część drobnoziarnistej soli kuchennej
  • 3/4 części wody
  • 1 łyżka kleju do tapet na każde 10 dkg mąki (nie jest bezwzględnie konieczny, ale dzięki niemu gotowe wyroby mają większą trwałość)

Jeśli masz w swoich zbiorach foremki do ciasteczek w kształcie serca (wersja idealna masz kilka rozmiarów serc), użyj ich do wycinania kształtów z rozwałkowanej na grubość około 0,7 - 1 cm masy solnej. Jeśli nie masz foremek, lub masz tylko w jednym rozmiarze, możesz zrobić szablony z papieru lub odręcznie wyciąć serca ostrym nożykiem.

Nakładane na siebie kolejno elementy będą się dobrze trzymały jeśli zwilżysz je delikatnie przy pomocy mokrego pędzelka.

Zanim przystąpisz do suszenia serc, nie zapomnij o zrobieniu otworów na przewleczenie sznureczka. Zrób je dość duże (ale bez przesady), bo zmniejszą się nieco wysychając. jeśli nie zależy Ci na czasie możesz suszyć swoje serce na powietrzu, jeśli jednak czas Cię goni susz je w piekarniku o temperaturze 100°C.

Gotowe prace pomaluj farbkami akrylowymi, a jak wyschną polakieruj dwukrotnie z każdej strony. Lakier zabezpieczy je przed działaniem wilgoci, a dodatkowo nasyci kolory.

Zobacz też te serduszka z masy solnej oraz inne pomysły na Walentynki.

Prace z masy solnej wykonane przez Tamarę.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/masa_solna_na_walentynki.shtml">MASA SOLNA NA WALENTYNKI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/masa_solna_na_walentynki.shtml]MASA SOLNA NA WALENTYNKI[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców