Reklama

Designed by:

MASA SOLNA WIELKANOCNE BARANKI NA PATYKU

Zobacz jak zrobić z masy solnej wesołe wielkanocne baranki na patyku. Baranki możesz użyć do dekoracji koszyczka ze święconką, wiosennego bukietu lub doniczki z ulubionym kwiatkiem. Po prostu wbijasz patyczek z barankiem, tam gdzie chcesz i gotowe :-)

Do zdobienia masy solnej potrzeba:
 • 2 części mąki pszennej,
 • 1 część soli kuchennej drobnoziarnistej,
 • 3/4 części wody o temperaturze pokojowej,
 • Kleju do tapet dodaje się 1 łyżkę na na każde 10 dag mąki.
 • Aby sklejać ze sobą poszczególne elementy wykonywanych z masy solnej prac, należy w miejscach łączeń zwilżyć je nieco wodę.

  Pierwszy baranek został wykonany w oparciu o kształt jajka, do którego doklejona została głowa i rogi. W środek delikatnie wbity został patyczek szaszłykowy. Po wyschnięciu baran został pomalowany farbkami akrylowymi, polakierowany lakierem bezbarwnym, a na koniec patyczek ozdobiono kokardką z rafii.

  Kolejna figurka przedstawia barana z profilu. W jego wypadku jako dodatkowy element dekoracyjny zastosowane zostały przyklejone na dole tułowia małe "ślimaczki", które zostały później pomalowane na delikatne pastelowe kolory.

  Cechą charakterystyczną trzeciego baranka jest jego "wełna" z kaszy jęczmiennej. Uwaga: kasza została przyklejona dopiero do wyschniętego baranka na grubą warstwę lakieru bezbarwnego, a po pomalowaniu pyszczka i kopytek dodatkowo pomalowana jeszcze raz po wierzchu lakierem bezbarwnym.

  Prace z masy solnej wykonane przez Tamarę.

  Zobacz też pozostałe pomysły z masy solnej nie tylko na Wielkanoc.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/masa_solna_wielkanocne_baranki_na_patyku.shtml">MASA SOLNA WIELKANOCNE BARANKI NA PATYKU</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/masa_solna_wielkanocne_baranki_na_patyku.shtml]MASA SOLNA WIELKANOCNE BARANKI NA PATYKU[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców