Reklama

Designed by:

NIEBIESKI KORONKOWY SZALIK SZYDEŁKOWY

Praca Katarzyny Górskiej nagrodzona w Szydełkowym Konkursie Koronkowym.

Instrukcja wykonania szalika.

Liczba początkowych oczek łańcuszka jest wielokrotnością liczby 6 (zależnie od pożądanej długości szalika liczymy X * 6 o.), przy czym przy przerabianiu ostatniego motywu należy zrobić 5 o. łańcuszka + 5 o. zwrotnych i przytrzymać półsłupkiem w 6 o. poprzedniego rzędu.

 • II rząd przerabiać w ten sam sposób, z tym, że 6 o. łańcuszka zastępuje półsłupek wbijany w poprzedni rząd (X * 5 o. łańcuszka + półsłupek).
 • III i IV rząd: Wróciwszy do początku robótki zamykamy okrążenie (każde) oczkiem ścisłym zamykającym, robimy 3 o. łańcuszka zastępującego jeden podwójny słupek i w oczka I rzędu przerabiamy jeszcze 8 podwójnych słupków. (Na każdy motyw przypada więc 9 podwójnych słupków). W łuku poprzedniego rzędu przytrzymujemy półsłupkiem/ oczkiem ścisłym i przerabiamy łańcuszek z 5 oczek i znów 9 podwójnych półsłupków w I rząd. (9 podw. słupków + półsłupek + 5 o. łańcuszka + półsłupek)*
 • V i VI rząd: Przerabiamy 4 o. łańcuszka + (podwójny słupek + o. łańcuszka)*, półsłupek itd. aż do powrotu do początku robótki + oczko ścisłe zamykające. UWAGA: przy zmianie z V na VI rząd i VI na VII przerabiamy (podw. słupek + o. łańcuszka)*9 w oczka łuku III rzędu.
 • VII i VIII rząd: Wykonujemy oczko łańcuszka, (oczko ścisłe w oczko, 5 o. łańcuszka)*, a po ostatnim o. ścis. wykonujemy 2 o. łańc. i słupek w oczko początku VII rzędu.
 • IX i X rząd: 4 o. łańc. + 4 podw. słupki + (o. ścis. + 5 o. łańc. + 9 podw. słupków)* + 4 podw. słupki i zamykamy o. ścis. zamykającym.
 • Rząd XI i XII przerabiać analogicznie do V i VI.
 • Powodzenia! (:


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/niebieski_koronkowy_szalik_szydelkowy.shtml">NIEBIESKI KORONKOWY SZALIK SZYDEŁKOWY</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/niebieski_koronkowy_szalik_szydelkowy.shtml]NIEBIESKI KORONKOWY SZALIK SZYDEŁKOWY[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców