Reklama

Designed by:

ODLEWY Z GIPSU - OZDOBY WIELKANOCNE

Odlewy z gipsu zyskują sobie coraz więcej fanów. Nie aż tak wielkim wysiłkiem pracy, można wykonać całkiem fajną ozdobę, która nada świątecznemu koszyczkowi zupełnie wyjątkowy charakter lub stanie się miłym drobiazgiem do udekorowania domu.

Co potrzebujesz:
 • foremki do odlewu,
 • gips ceramiczny,
 • patyczki szaszłykowe, lub zawieszki z cienkiego sznureczka,
 • okrągły pilniczek do zrobienia otworów,
 • klej.
 • Na początek ważna rzecz - by odlewy się udały pilnuj proporcji. Gips mieszamy z wodą w stosunku 2:1, czyli dwie miarki gipsu na miarkę wody. Wymieszaj je dokładnie, by nie zostały grudki. Rób to jednak na tyle delikatnie, by masa nie wypełniła się bąbelkami powietrza.

  Wypełnij foremki gipsem, dla pewności możesz je delikatnie opukać by ewentualne bąbelki powietrza uciekły do góry. Odstaw wszystko na około dwie godziny. Przez ten czas gips zwiąże na tyle mocno, że będzie można delikatnie wyjąć odlewy z foremek, jednak bez większych trudności będzie można małym owalnym pilniczkiem wydrążyć w odlewie otwór na patyczek lub zawieszkę. Odlewy z otworkami odstawiamy, by porządnie wyschły - będą potrzebować w zależności od wielkości do 24 godzin.

  Gdy wyschną, wklejamy patyczki i zawieszki. Ja używam do tego Wikolu, dobrze trzyma, a do tego nie wyróżnia się kolorem. Jak klej wyschnie można zabierać się za malowanie. Możesz użyć farb akrylowych i brokatowych. Do dzieła i nie zapomnij pomalować pleców ;-)

  Gipsowe ozdoby wielkanocne wykonane przez Tamarę.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/odlewy_gipsowe_wielkanocne_ozdoby.shtml">ODLEWY Z GIPSU - OZDOBY WIELKANOCNE</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/odlewy_gipsowe_wielkanocne_ozdoby.shtml]ODLEWY Z GIPSU - OZDOBY WIELKANOCNE[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców