Reklama

Designed by:

OZDOBNE GUZIKI Z MODELINY

Kolorowe guziki z modeliny mogą być wspaniałym dopełnieniem dziecięcego sweterka, ozdobnej torby lub częścią zabawnej dekoracji. Ich wykonanie nie jest trudne, a może dać sporo przyjemności. Nawet dziecko pod okiem osoby dorosłej jest w stanie wykonać wesołe oryginalne guziki :-)

Guzik w kropeczki - Jego wykonanie zaczyna się od zrobienia kropeczek. Malutkie kuleczki rozpłaszczamy, a następnie obtaczamy w nich większą kulkę w innym kolorze. Nakrapianą kuleczkę spłaszczamy, robimy dziurki (dwie lub cztery) i gotowy guziczek może spokojnie czekać na utwardzenie w piekarniku.

Guzik z kwiatkiem - Robimy podobnie jak guzik w kropeczki, z tą różnicą, że kropeczki - płatki i środeczek układamy w odpowiedni wzór (można dodać też spłaszczony cienki paseczek na łodyżkę).

Guzik marmurkowy - Mieszamy ze sobą dwa kolory modeliny, ale nie tak do końca, pozostawiając wyraźne smugi. Z tak przygotowanej modeliny formujemy kuleczkę i rozpłaszczamy i robimy dziurki.

Guzik w paski - Z dwóch lub więcej kolorów szykujemy po kilka paseczków, które układamy koło siebie jeden przy drugim. Po uzyskaniu powierzchni kwadratu rozwałkowujemy je na płasko, by uzyskać równą powierzchnię. Z tak przygotowanej modeliny wycinamy przy pomocy małych wykrawaczek do ciastek lub kieliszka guziki (nie muszą być wcale okrągłe, możesz użyć kształtu serca, kwadratu, gwiazdki lub kwiatka).

Guzik "muszelka ślimaka" - Dwa lub więcej kawałków modeliny rozwałkowujemy nadając im kształt prostokątów. Prostokąty składamy jeden na drugim i zwijamy razem w rulonik. Następnie ostrym nożem kroimy na plasterki. Z tych plasterków robimy guziki. Ta metoda ma tą zaletę, że guziki z jednego rulonika wychodzą bardzo podobne i nadają się do wykorzystania np. przy sweterku.

Guzik z obwódką - Kawałek modeliny formujemy w rulon. Z innego koloru wykonujemy płaski prostokąt. Rulon zawijamy w prostokąt. Kroimy na plasterki tak jak w przypadku guzika ze ślimaczkiem. Oczywiście można zrobić więcej niż jedną obwódkę, wtedy guzik będzie po prostu większy.

Zobacz też film z opisem wykonania ozdobnych guzików.Oraz film z instrukcją wykonania guzików - kwiatuszków.Zobacz też ozdoby i zabawki z guzików.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdobne_guziki_z_modeliny.shtml">OZDOBNE GUZIKI Z MODELINY</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdobne_guziki_z_modeliny.shtml]OZDOBNE GUZIKI Z MODELINY[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców