Reklama

Designed by:

OZDOBY CHOINKOWE - WIANUSZKI I BOMBKI Z POLARU

A może zrobisz na choinkę ozdoby z polaru, a właściwie z polarowych ścinków, które być może zostały Ci po szyciu różnych różności? Osoby szyjące nawet okazjonalnie, często zostawiają sobie resztki materiałów, bo mogą się jeszcze przydać i czasem rzeczywiście się przydają. Polarowe ozdoby bożonarodzeniowe są miłe i proste w wykonaniu, więc i dorośli i dzieci chętnie spędzą przy nich długie adwentowe wieczory.

Zobacz jak zrobić z polarowych ścinków wianuszki oraz kolorowe bombki.

Do zrobienia wianuszka z polaru potrzebujesz:
 • różnokolorowe ścinki polaru pocięte w kwadraty o boku 2-3 cm,
 • mocną nitkę,
 • grubą igłę, odpowiednią do przygotowanej nitki,
 • wstążkę na zawieszkę.
 • Polar potnij na jednakowe kwadraty o boku 2-3 cm. Przygotuj długi kawałek mocnej nitki i igłę. Nawlekaj na nitkę kolejne kwadraty z polaru. Możesz z góry zaplanować i nawlekać na nitkę przygotowany wzór, lub zdać się na przypadek i nawlekać losowo wybrane kwadraciki. Zwiąż ze sobą końce nitki, tak by utworzyć kolisty kształt. W zależności od ilości nawleczonych kwadratów, możesz zrobić większy lub mniejszy wianuszek. Końce nitki przytnij. Z kawałka wstążeczki zrób zawieszkę.

  Do zrobienia mięciutkiej bombki potrzebujesz:
 • bombkę ze styropianu,
 • różnokolorowe ścinki polaru pocięte w kwadraty o boku około 1 cm,
 • szpilki (najlepiej takie krótkie),
 • wstążkę na zawieszkę.
 • Kawałeczki polaru przyczepiaj szpileczkami jeden przy drugim do styropianowej bombki. Gdy zapełnisz całą, doczep szpilką zawieszkę z wstążeczki.

  UWAGA! - Do zrobienia wianuszków i bombek zamiast polaru możesz wykorzystać też kawałki kolorowego filcu.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_choinkowe_wianuszki_bombki_z_polaru.shtml">OZDOBY CHOINKOWE - WIANUSZKI I BOMBKI Z POLARU</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_choinkowe_wianuszki_bombki_z_polaru.shtml]OZDOBY CHOINKOWE - WIANUSZKI I BOMBKI Z POLARU[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców