Reklama

Designed by:

OZDOBY ŚWIĄTECZNIE- MASA SOLNA ZDOBIONA TECHNIKĄ DECOUPAGE

Masa solna ma wielu fanów. Podobnie i decoupage. Można połączyć obie pasje w jednej pracy. Taką możliwość dają choinkowe ozdoby z masy solnej dekorowane świątecznymi serwetkami.

Pierwsza część pracy to przygotowanie masy solnej.

Składniki na masę solną:
 • szklanka soli,
 • dwie szklanki mąki,
 • 3/4 szklanki wody.
 • Można jeszcze dodać łyżkę kleju do tapet, ale nie jest to bezwzględnie konieczne.
 • Z rozwałkowanej na grubość 0,5 cm - 1 cm masy solnej wycinamy wykrawaczkami do pierniczków, szklanką lub po prostu nożem dowolne kształty. Na górze każdej ozdoby robimy otwory na zawieszkę. Wszystko suszymy w piekarniku w temperaturze 70-80°C, obracając co jakiś czas lub zwyczajnie w pokoju (trwa to dłużej, ale jeśli czas nie goni, to czemu nie).

  Preparaty potrzebne do ozdobienia masy solnej techniką decoupage:
 • serwetki z świątecznym motywem,
 • klej do decoupage lub wikol,
 • farby akrylowe,
 • dwuskładnikowy krak - lakier do spękań,
 • poprporina,
 • lakier do utrwalenia pracy.
 • Suche ozdoby z masy solnej malujemy białą farbą akrylową dwa razy. Przed nałożeniem kolejnej warstwy trzeba poczekać aż poprzednia wyschnie.

  Na papierowej serwetce odrysowujemy kształt ozdoby z masy solnej i wycinamy go. Wycięty kawałek serwetki rozwarstwiamy ostrożnie. Wierzchnią warstwę, tą z nadrukiem, przyklejamy delikatnie klejem do decoupage lub rozwodnionym wikolem do masy solnej. Kleimy od środka ku brzegom, starając się by przykleiła się bez zagnieceń. W miejscu gdzie są otwory na zawieszkę trzeba przy pomocy pędzla przebić delikatnie serwetkę.

  Kiedy serwetka na masie solnej wyschnie, malujemy tył i brzegi naszych ozdób farbą akrylową na wybrany kolor.

  Kiedy farba wyschnie malujemy ozdoby po wierzchu pierwszym składnikiem kraku. Zanim wyschnie do końca (będzie przezroczysty, z białymi smugami) malujemy grubo drugim składnikiem. Krak wysychając stworzy delikatną pajęczynę spękań. Gdy wszystko wyschnie, można uwydatnić spękania przy pomocy porporiny, a całość utrwalić kilkoma warstwami lakieru w sprayu.

  Oczywiście nie trzeba koniecznie postarzać pracy. Równie dobrze można tylko przykleić, serwetkę pomalować brzegi i tył ozdoby i utrwalić wszystko lakierem.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_na_boze_narodzenie_masa_solna_zdobiona_technika_decoupage.shtml">OZDOBY ŚWIĄTECZNIE- MASA SOLNA ZDOBIONA TECHNIKĄ DECOUPAGE</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_na_boze_narodzenie_masa_solna_zdobiona_technika_decoupage.shtml]OZDOBY ŚWIĄTECZNIE- MASA SOLNA ZDOBIONA TECHNIKĄ DECOUPAGE[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców