Reklama

Designed by:

OZDOBY WIELKANOCNE - MASA SOLNA

Przed Wielkanocą warto pokusić się o przygotowane kilku świątecznych ozdób. Pamiętajmy jednak, że pisanki to nie jedyny atrybut związany z wielkanocnym świętowaniem. W koszyczku ze święconką nie powinno zabraknąć baranka, kurczaczków czy zajączków, które chociaż są z nami na świątecznych stołach dopiero od początku XX wieku, to jednak chyba na stałe zagościły w wielkanocnym koszyku z jajkami. Do ich przygotowania można użyć wdzięcznego tworzywa jakim jest masa solna.

Porada Kury Domowej: Do pomalowania prac z masy solnej mogą przydać Ci się  farby akrylowe  oraz lakier bezbarwny  matowy  lub  błyszczący . Jeśli nie chcesz robić masy solnej, możesz użyć gotowej  masy plastycznej  do modelowania.

Wielkanocne dekoracje z masy solnej pomalowane zostały farbkami akrylowymi, a następnie polakierowane lakierem bezbarwnym.

Do zrobienia tych ozdób użyłam masy solnej barwionej temperą. Można jednak równie dobrze lepić z basy niebarwionej, a malować dopiero gotowe - wyschnięte ozdoby.

Oczy kurczaczków, kaczek, zajączków i całej reszty wykonane zostały z mojej ulubionej czarnuszki, która dobrze przyczepia się do masy solnej i ze względu na ciemną barwę świetnie się na niej odznacza.

Trawa i sierść niektórych baranków zostały uformowane dzięki wyciskarce do czosnku.

Z gotowymi ozdobami należy obchodzić się w miarę delikatnie – nie rzucać nimi, gdyż masa solna jest tworzywem dość kruchym. Jeśli zachodzi podejrzenie, że czyjeś małe rączki mogą przez nieuwagę połamać nasze baranki i zajączki (dzieci czasem trudno jest upilnować) można wykonać wielkanocne ozdoby z lekkiej masy do modelowania.

Warto zobaczyć też kilka innych pomysłów na figurki z masy plastycznej:

Zobacz też inspiracje na wiosenne i wielkanocne ozdoby z masy solnej (prace wykonane z masy solnej malowanej po wyschnięciu).

Zobacz też inne pomysły na świąteczne ozdoby wielkanocne.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_wielkanocne_masa_solna.shtml">OZDOBY WIELKANOCNE - MASA SOLNA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/ozdoby_wielkanocne_masa_solna.shtml]OZDOBY WIELKANOCNE - MASA SOLNA[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców