Reklama

Designed by:

POMYSŁY NA OZDOBY CHOINKOWE Z MASY SOLNEJ

szopka z masy solnej

Pomysły i projekty Kury Domowej na świąteczne ozdoby na choinkę. Masa solna jest tworzywem, bardzo plastycznym i świetnie nadaje się do formowania bożonarodzeniowych zabawek na choinkę.

Biorąc się za modelowanie ozdób na Boże Narodzenie pamiętajmy o właściwym przygotowaniu miejsca pracy. Z masą solną najlepiej pracuje się na rozpostartej folii aluminiowej. Nasze tworzywo daje się z niej stosunkowo łatwo zdjąć (nie wchodzi w szczeliny, których przecież folia nie ma), zabezpiecza stół, na którym pracujemy przed szkodliwym działaniem soli, a dodatkowo można na niej suszyć gotowe już figurki w piekarniku.

Do wykonania ozdób świątecznych użyłam masy solnej z przepisu, który znajdziecie tutaj. Do wykrawania schematycznych kształtów (gwiazdki, serduszka, kwiatki) użyłam foremek do pierniczków. Włosy anielskie powstały z wyciśnięcia masy solnej przez praskę do czosnku. Oczy wykonałam z ziarnek czarnuszki lub poprzez wciśnięcie małych dołków wykałaczką. Żółty kolor masy solnej uzyskałam poprzez wymieszanie jej z kurkumą, a brązowy z kawą inką. Kolejne elementy łączyłam po wcześniejszym posmarowaniu ich lekko wilgotnym pędzelkiem.

aniołek z masy solnej
 
ozdoby świąteczne z masy solnej
 
zabawki na choinkę z masy solnej
 
ozdoby bozonarodzeniowe z masy solnej
 

Zobacz też:
Ozdoby choinkowe z masy solnej

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/pomysly_na_ozdoby_choinkowe_z_masy_solnej.shtml">POMYSŁY NA OZDOBY CHOINKOWE Z MASY SOLNEJ</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/pomysly_na_ozdoby_choinkowe_z_masy_solnej.shtml]POMYSŁY NA OZDOBY CHOINKOWE Z MASY SOLNEJ[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców