Reklama

Designed by:

SZCZYTY CHOINKOWE I INNE OZDOBY NA BOŻE NARODZENIE

Szczyty choinkowe i inne ozdoby

Zwyczaj dekorowania choinki bożonarodzeniowej trafił do Polski na przełomie XVIII / XIX wieku, wypierając powoli tradycyjne polskie podłaźniki (gałązki jedliny rozwidlone na kształt krzyżyków i wieszane wraz z ozdobami pod sufitem). Początkowo dekorowano ją jabłkami, pierniczkami, ozdobami wykonanymi ze słomy, papieru i kolorowych opłatków.

Dziś na naszych choinkach królują szklane bombki, papierowe i słomkowe ozdoby, gipsowe lub szydełkowe aniołki, ozdoby z masy solnej i wiele wiele innych. Każda choinka jest inna, jednak zawsze staramy się by ozdobny czubek, wieńczący jej szczyt był najpiękniejszy i najokazalszy ze wszystkich zawieszonych na niej ozdób bożonarodzeniowych.

Wieniec z kolorowych bombek
  Szukających świątecznych inspiracji zachęcam do zapoznania się z książką Emmy Hardy „Szczyty choinkowe i inne ozdoby” wydanej z końcem października pod patronatem Kury Domowej. Autorka prezentuje sporo ciekawych pomysłów na choinkowe dekoracje, pokazuje jak je wykonać, a dla ułatwienia zamieszcza też szablony przydatne do samodzielnego wykonania ozdób.
Zobacz dwa przykładowe projekty szczytów na choinkę:
 • błyszczący wieniec z małych kolorowych bombek oraz
 • gwiazda z sosnowych szyszek.
 • Pomysły i projekty zaprezentowane w książce dają szerokie pole do popisu miłośnikom różnych technik robótkowych – są tu aniołki z papier mache, bibuły, coś dla miłośników drutów, igły i nitki, koralików i wiele wiele innych.


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/szczyty_choinkowe_ozdoby_bozonarodzeniowe.shtml">SZCZYTY CHOINKOWE I INNE OZDOBY NA BOŻE NARODZENIE</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/szczyty_choinkowe_ozdoby_bozonarodzeniowe.shtml]SZCZYTY CHOINKOWE I INNE OZDOBY NA BOŻE NARODZENIE[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców