Reklama

Designed by:

WZÓR NA SZYDEŁKOWĄ OŚMIORNICĘ KOLCZYKI LUB BROSZKA

Ozdoba jest niesłychanie prosta do wykonania - składają się na nią wyłącznie oczka ścisłe!

Zacznij od wykonania siedmiu oczek łańcuszka, po czym zamknij kółko jednym oczkiem ścisłym. Na obwodzie kółka przerabiaj oczka ścisłe aż do uzyskania pożądanej wielkości "główki" ośmiorniczki. Co jakiś czas musisz jedno oczko dołożyć, żeby "główka" rozszerzała się ku dołowi. Dobrze też jest opuszkiem palca nadawać kształt "główce" w miarę robienia kolejnych rządków.

[Rozmiar: 24749 bajtów]

Gdy uzyskasz już "główkę", wówczas od miejsca, w którym skończyłaś, zrób łańcuszek z trzynastu oczek, po czym odwróć robótkę i przerób 13 oczek wzdłuż, wracając tym samym do "główki". Twoja ośmiorniczka ma już jedno odnóże. Przerób jedno lub dwa oczka ścisłe na brzegu "główki", po czym w identyczny sposób wykonaj kolejne "macki". Całość zakończ oczkiem ścisłym.

[Rozmiar: 86946 bajtów]

Ośmiorniczka wykonana z włóczki może być pacynką na palec, broszką (można doszyć z tyłu małą agrafkę) albo ozdobą przyszytą do torebki bądź ubioru. Wykonana z kordonka może zawisnąć w uchu jako kolczyk.

I ma setki innych zastosowań :-)

Opracowała Magdalena


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/szydelkowa_osmiornica_kolczyki_broszka.shtml">WZÓR NA SZYDEŁKOWĄ OŚMIORNICĘ KOLCZYKI LUB BROSZKA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/szydelkowa_osmiornica_kolczyki_broszka.shtml]WZÓR NA SZYDEŁKOWĄ OŚMIORNICĘ KOLCZYKI LUB BROSZKA[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców