Reklama

Designed by:

ROBÓTKI SZYDEŁKOWE - WZORY NA WAZONIKI ZE SŁOIKA

Aby zrobić szydełkowy wazonik lub pojemnik na drobiazgi potrzebny jest słoik o dowolnym kształcie, kordonek, nić bawełniana lub włóczka i odpowiednio dobrane do ich grubości szydełko. Na wykonanie ozdobnej 'koszulki' nie potrzeba ani szczególnej wprawy w robótkach szydełkowych, ani nawet zbyt wiele czasu, no chyba że wybór padnie na wyjątkowo duży słoik ;-) Zobacz jak krok po kroku wykonać szydełkową dekorację do Twojego domu, lub miły prezent dla mamy, babci czy koleżanki.

szydełkowanie dna wazonika

Naszą robótkę zaczynamy od zrobienia podstawy. Dno wyrabiamy oczkami ścisłymi (musi być zwarte i w miarę sztywne), dokładnie pod wymiar dna słoika. Jeśli jest ono okrągłe robimy koło, jeśli kwadratowe - kwadrat.

szydełkowanie ścianek wazonika

Gdy rozmiar dna jest już odpowiedni zaczynamy wyrabiane brzegów naokoło słoika. W przypadku dna okrągłego zaczynamy od razu, kwadratowe należy najpierw obrobić naokoło jednym rządkiem oczek ścisłych. Do wyrabiania brzegów używamy zawsze dość rozciągliwych ściegów ażurowych.

szydełkowanie góry wazonika

Proponuję użycie dwóch najprostszych:

  • 'kółeczka' (robimy na przemian trzy oczka łańcuszka i jedno oczko ścisłe; w drugim i kolejnych rzędach oczko ścisłe zaczepiamy na środku pętelki z wyrobionego już łańcuszka) - tak jak na zdjęciu
  • 'kratki' (robimy na przemian słupek, oczko łańcuszka i znów słupek, zostawiając pod łańcuszkiem jedno oczko wolne i tak w kółko)
szydełkowe wazoniki

Kiedy już nasza robótka sięga miejsca, gdzie zaczyna się zwężenie, naciągami ją na słoik i resztę pracy wykonujemy na nim. Nie jest to tak niewygodne jak mogłoby się wydawać. Musimy teraz zwęzić naszą 'koszulkę' tak, by nie zsunęła się sama ze słoika. Zmniejszamy ilość oczek w rzędzie, a gdy dojdziemy do gwintu słoika wyrabiamy go słupkami, a ostatni rządek oczkami ścisłymi. Koniuszek nitki chowamy delikatnie w robótce i gotowe.

szydełkowe wazoniki

Zobacz też inne pomysły na szydełko.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/szydelkowe_wazoniki_krok_po_kroku.shtml">ROBÓTKI SZYDEŁKOWE - WZORY NA WAZONIKI ZE SŁOIKA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/szydelkowe_wazoniki_krok_po_kroku.shtml]ROBÓTKI SZYDEŁKOWE - WZORY NA WAZONIKI ZE SŁOIKA[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców