Reklama

Designed by:

WALENTYNKOWE SERCA Z MASY SOLNEJ

Odkąd jakiś czas temu przywędrowała do Polski tradycja obchodzenia Walentynek, co roku na początku lutego wielu z nas zastanawia się jaki miły upominek podarować drogiej sobie osobie. Moja propozycja prezentu na walentynki to ozdobny wisiorek z serc z masy solnej.

[Rozmiar: 55930 bajtów]

[Rozmiar: 49886 bajtów]

Do wykonania ozdoby są potrzebne: masa solna, czerwona farba i pędzelek, czerwony klej lub farba brokatowa lub sypki brokat i klej (może być zwykły wikol), lakier bezbarwny i sznureczek do zawieszenia.

Wytnij z płaskiego placka masy solnej o grubości około 0,5 cm dwa małe i jedno większe serce. Użyj foremek do ciasteczek lub jeśli takich nie masz, wytnij je odręcznie czubkiem ostrego noża. Po dokładnym wysuszeniu, pomaluj je z każdej strony na czerwono (nie zapomnij o brzegach). Jak serca wyschną ozdób je czerwonym brokatem, a jak klej pod brokatem wyschnie spryskaj je (dla ochrony przed wilgocią) z obu stron lakierem bezbarwnym.

Na koniec pozostaje tylko przewlec przez serduszka sznureczek i podarować ukochanej osobie :-)

Jeśli zamiast lepić z masy solnej wolisz posługiwać się szydełkiem, wypróbuj wzór na małe szydełkowe serduszko.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/walentynki_serce_masa_solna.shtml">WALENTYNKOWE SERCA Z MASY SOLNEJ</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/walentynki_serce_masa_solna.shtml]WALENTYNKOWE SERCA Z MASY SOLNEJ[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców