Reklama

Designed by:

WIELKANOC: DEKORACJE, PRZEDE WSZYSTKIM PISANKI

[Rozmiar: 40138 bajtów]

Wielkanoc za pasem. Na wielkie święta i wydarzenia zawsze szykujemy się z wyprzedzeniem, do czego dziś gorąco zachęcam. Zaplanuj swoje przygotowania, by nie zostawiać wszystkiego na Wielki Tydzień. To przede wszystkim czas na przeżywanie Triduum Paschalnego. I owszem w Wielką Sobotę, po poświęceniu koszyczka warto zasiąść z dziećmi w wysprzątanym mieszaniu przy stole i zająć się malowaniem pisanek, ale jeśli planujesz w tym roku bardziej wyszukane dekoracje warto pomyśleć o nich ze sporym wyprzedzeniem.

[Rozmiar: 24040 bajtów]

Czy już wiesz co podasz w wielkanocny poranek? Jak udekorujesz stół? Jak przyozdobisz mieszkanie na święto Zmartwychwstania Pańskiego? Jak spędzisz lany poniedziałek? jeśli jeszcze brak Ci odpowiedzi na wszystkie pytania, może potrzebujesz nieco inspiracji - kilka pomysłów na ozdoby, pisanki, kilka przepisów... Jeśli tak, to sięgnij po książkę Tessy Evelegh "Wielkanoc: Świąteczne dekoracje, prezenty, przepisy".

Książka ma cztery główne części, dotyczące kwiatów, naturalnych dekoracji, pisanek oraz przepisów. Część o kwiatach bardzo ciekawa. Sporo wskazówek dla osób stawiających pierwsze kroki w florystyce. Dekoracje bardzo pomysłowe - na prawdę warto je zobaczyć. Pisanki - ach, pomysłów na pisanki nigdy za dużo. Kilka pomysłów na tradycyjne pisanki, ale też na takie bardziej nowoczesne. I na koniec przepisy - kilka tradycyjnych polskich potraw: pascha i ciasto z marcepanem, ale też kilka świeżych pomysłów. Jeden co prawda nieco dziwny (jak dla mnie), bo autorka poleca na Wielki Piątek gorące bułeczki z krzyżykiem do popołudniowej herbatki. W Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły, więc nie planują podwieczorków, a niekatolicy nie będą sobie zaprzątać głowy specjalnymi przepisami na ten dzień. Jednak sam przepis na bułeczki można przecież wykorzystać w każdym innym czasie :-)

ZOBACZ pdf'a z darmowym fragmentem książki od Wydawnictwa RM.


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wielkanoc_dekoracje_pisanki.shtml">WIELKANOC: DEKORACJE, PRZEDE WSZYSTKIM PISANKI</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wielkanoc_dekoracje_pisanki.shtml]WIELKANOC: DEKORACJE, PRZEDE WSZYSTKIM PISANKI[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców