Reklama

Designed by:

WIELKANOCNE KURY, KOGUTY I KURCZAKI ZE STYROPIANOWYCH JAJEK

Robienie ozdób wielkanocnych nie tylko wprowadza nas w podniosły świąteczny nastrój, ale daje możliwość poznania nowych, ciekawych, czy też zapomnianych technik rękodzielniczych.

Proponuję wykonanie kurczaka wykluwającego się ze skorupki, dorodnej kury nioski, czy też nastroszonego koguta.


Potrzebne będą:
 • jajo styropianowe wys. 10 cm,
 • wstążki atłasowe szer.2 cm,
 • dużo szpilek,
 • piórka kolorowe,
 • klej na gorąco,
 • oczka kreatywne,
 • resztki filcu lub czerwony papier.
 • Wstążki tniemy na kawałki dwa razy dłuższe niż szerokość. Na górę jaja nabijamy dwa paski na krzyż, żeby zasłonić czubek. Każdy kawałek wstążki przed przypięciem składamy następnie w trójkącik i przypinamy w bokach jego podstawy szpilkami. W pierwszym rzędzie może być przykładowo 6 trójkącików. Mogą trochę zachodzić na siebie ponieważ jajko będzie się rozszerzało. Drugi rząd trójkącików przypinamy trochę niżej uważając, aby góra każdego trójkąta znalazła się w przestrzeni między trójkątami poprzedniego rzędu. Czyli „na szachownicę”. Żółtego kurczaka robimy do połowy jajka żółtą taśmą, potem zmieniamy na białą i robimy do podstawy. Samą końcówkę maskujemy jednym kawałkiem wstążki.

  Kurczaka można nakleić na tekturkę z zielonym sizalem, ozdobić go piórkami, dodać zabawne oczka. Kurkę i kogucika robimy tak samo, kolory dobierając według swojego upodobania i fantazji. Można tak zrobić tylko jajko, ozdabiając go kwiatami, perełkami, czy kto co ma.

  Życzymy miłej zabawy i Wesołych Świąt.

  Prace wykonały dzieci ze świetlicy w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach pod kierunkiem mgr Bożeny Saczek i mgr Elżbiety Daniel.


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wielkanocne_kury_koguty_kurczaki_ze_styropianowych_jajek.shtml">WIELKANOCNE KURY, KOGUTY I KURCZAKI ZE STYROPIANOWYCH JAJEK</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wielkanocne_kury_koguty_kurczaki_ze_styropianowych_jajek.shtml]WIELKANOCNE KURY, KOGUTY I KURCZAKI ZE STYROPIANOWYCH JAJEK[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców