Reklama

Designed by:

WIELKANOCNE OZDOBY Z MASY SOLNEJ ZDOBIONE TECHNIKĄ DECOUPAGE

Masa solna jest fajnym materiałem by wykonać płaskie ozdoby na patyku - pisanki, kurczaki, motylki. Masa solna jest też dobrym materiałem, by ozdobić ją techniką decoupage. Zobacz jak krok po kroku wykonać wielkanocne dekoracje i ozdobić je papierowymi serwetkami.


Na początek szykujemy masę solną:
 • 2 części mąki pszennej,
 • 1 część drobnoziarnistej soli,
 • 3/4 części wody,
 • 1 łyżka kleju do tapet na 10 dkg mąki (nie jest konieczne).
 • Z podanych składników zagniatamy masę solną.

  Odrywamy kawałek masy i rozwałkowujemy na około centymetr grubości. Z rozwałkowanej masy wycinamy foremkami do ciasteczek dowolne kształty - jajka, kurczaki, motylki lub zajączki i delikatnie nadziewamy na patyczki szaszłykowe.

  Tak przygotowane kształty układamy na folii aluminiowej i suszymy w przewiewnym, ciepłym miejscu (może potrwać nawet kilka dni) lub w piekarniku na niskiej temperaturze 70-80°C. Nie zapominamy o obracaniu, by wszystko równomiernie wyschło.

  Do ozdobienia ozdób na patyku techniką decoupage będą nam potrzebne:
 • papierowe serwetki,
 • klej do decoupage lub klej typu Wikol,
 • farby akrylowe,
 • preparaty do spękań (niekoniecznie),
 • porporina do uwypuklenia spękań (niekoniecznie),
 • lakier bezbarwny,
 • nożyczki, pędzel.
 • Wybieramy na papierowej serwetce wzór, który chcemy nakleić, odrysowujemy kształt i wycinamy go. Serwetka składa się przeważnie z trzech warstw, które delikatnie rozdzielamy. Będzie nam potrzebna część z kolorowym nadrukiem i jedna biała.

  Białą część serwetki kładziemy na jajko z masy solnej i delikatnie, począwszy od środka "malujemy" ją rozwodnionym Wikolem. Pozostawiamy do wyschnięcia. Nakładamy część z nadrukiem, "malujemy" rozwodnionym Wikolem i odkładamy do wyschnięcia.

  Motyw z serwetki naklejamy na każdej stronie jajka, a gdy wyschnie malujemy brzegi farbą akrylową.

  Możemy teraz użyć preparatu do spękań jedno lub dwuskładnikowego. Nanosimy go zgodnie z instrukcją na opakowaniu i odstawiamy do wyschnięcia.

  W powstałe spękania wcieramy porporinę i lakierujemy z wierzchu.

  Pisanka z masy solnej jest teraz gotowa. Można dodatkowo udekorować patyczek kolorową wstążką.

  Opracowała Ola


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wielkanocne_ozdoby_masa_solna_decoupage.shtml">WIELKANOCNE OZDOBY Z MASY SOLNEJ ZDOBIONE TECHNIKĄ DECOUPAGE</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wielkanocne_ozdoby_masa_solna_decoupage.shtml]WIELKANOCNE OZDOBY Z MASY SOLNEJ ZDOBIONE TECHNIKĄ DECOUPAGE[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców