Reklama

Designed by:

WITRAŻOWA KARTKA Z ANIOŁKIEM NA BOŻE NARODZENIE

Chociaż maile z świątecznymi życzeniami pomalutku wypierają pocztówki, wiąż jest wiele takich osób, do których chętnie wysyłamy tradycyjne papierowe kartki. I to jest właśnie propozycja dla tych, którzy przed Bożym Narodzeniem smakują na poczcie kleju na znaczkach ;-)

    Do wykonania bożonarodzeniowej kartki witrażowej potrzebujesz:
  1. kartkę grubego papieru,
  2. grubą przeźroczystą folię,
  3. farbki witrażowe i konturówkę,
  4. kolorową taśmę klejącą,
  5. nożyczki i ostry nożyk,
  6. opcjonalnie zwykłą białą kartką papieru i kawałek rafii.

Kartkę grubego papieru składamy na pół. W jednej części wycinamy ostrym nożykiem okienko, pozostawiając marginesy - takie same po bokach i na górze, a nieco większe na dole. Na wyciętym prostokącie szkicujemy sobie wzór naszego mini-witraża.

Wycinamy prostokąt z grubej przeźroczystej folii - prostokąt musi być z każdej strony o 0,5 cm większy, niż prostokąt wycięty z kartki. Prostokąt z wzorem podkładamy centralnie pod prostokąt z folii. By się nie przesuwał możemy go przymocować spinaczami do papieru. Konturówką przerysowujemy wzór na folię i odstawiamy od wyschnięcia. Gdy konturówka wyschnie odczepiamy spinacze przytrzymujące wzór i wypełniamy okienka witraża farbkami, po czym znów odkładamy je by całkowicie wyschły. Jeśli brakuje Ci właściwego odcienia farby, możesz go uzyskać mieszając na palecie odpowiednie kolory.

Folię z witrażem kładziemy na wyciętym w kartce okienku i przyklejamy kolorową taśmą . I to właściwie już koniec pracy :-) Jeśli ktoś chce, może w środek kartki włożyć zwykłą białą kartkę i przy pomocy rafii dowiązać ją do całości.

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/witrazowa_kartka_na_boze_narodzenie.shtml">WITRAŻOWA KARTKA Z ANIOŁKIEM NA BOŻE NARODZENIE</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/witrazowa_kartka_na_boze_narodzenie.shtml]WITRAŻOWA KARTKA Z ANIOŁKIEM NA BOŻE NARODZENIE[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców