Reklama

Designed by:

WZÓR NA PŁASKIE KWIATKI SZYDEŁKOWE

Szydełkowe płaskie kwiatki ośmiopłatkowe są proste w wykonaniu, co łatwo zauważyć po opisie i zamieszczonych zdjęciach. Po nakrochmaleniu i wyprasowaniu po lewej stronie świetnie się sprawdzą jako podkładka pod kieliszek lub kubeczek, a bez usztywniania mogą być uroczą ozdobą czapeczki, sweterka lub kamizelki.

[Rozmiar: 53233 bajtów]

Wykonanie:

  • Nabieramy 9 oczek łańcuszka i łączymy w okrąg 1 oczkiem ścisłym.
  • Na bazie naszego kółka robimy 16 półsłupków, kończąc 1 oczkiem ścisłym.
[Rozmiar: 57135 bajtów]
  • Nabieramy 14 oczek łańcuszka, obracamy robótkę, wkłuwamy w 2 oczko i przerabiamy półsłupek, 3 oczko - słupek, 4-11 oczko - słupek podwójnie nawinięty, 12 oczko – słupek, 13 oczko – półsłupek; kończymy 1 oczkiem ścisłym przy kółeczku.
[Rozmiar: 49306 bajtów]
  • Obrabiamy płatek dookoła półsłupkami, dodając na czubku 1 dodatkowe oczko i kończymy mocując 1 oczkiem ścisłym do kółeczka.
[Rozmiar: 50984 bajtów]
  • Zaczynamy wyrabianie drugiego płatka: robimy 7 oczek w górę po pierwszym płatku i 7 oczek łańcuszka, obracamy robótkę, wkłuwamy w 2 oczko przerabiając półsłupek , 3 oczko - słupek, 4-11 oczko - słupek podwójnie nawinięty, 12 oczko – słupek, 13 oczko – półsłupek; kończymy 1 oczkiem ścisłym przy kółeczku.
[Rozmiar: 51431 bajtów]
  • Obrabiamy dookoła półsłupkami drugi płatek dodając na czubku dodatkowe oczko, mocujemy oczkiem ścisłym w miejscy łączenia się płatków, obracamy robótkę i z powrotem obrabiamy półsłupkami, nie zapominając o dodatkowym oczku na czubku, kończymy 1 oczkiem ścisłym przy kółeczku.
[Rozmiar: 55763 bajtów]
  • Po wykonaniu wszystkich 8 płatków przerabiamy razem łącząc je 7 oczkami ścisłymi (wykonanymi dość luźno, by nie ściągały za mocno) pierwszy i ostatni płatek.
  • Kończymy obrabiać dookoła pierwszy płatek i kończymy robótkę 1 oczkiem ścisłym pomiędzy pierwszym a drugim płatkiem.
[Rozmiar: 52818 bajtów]

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wzor_na_plaskie_kwiatki_szydelkowe.shtml">WZÓR NA PŁASKIE KWIATKI SZYDEŁKOWE</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/wzor_na_plaskie_kwiatki_szydelkowe.shtml]WZÓR NA PŁASKIE KWIATKI SZYDEŁKOWE[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców