Proste lampiony jak zrobić

Proste lampiony jak zrobić

Żeby ozdobić stół ładnym lampionem wystarczy czasem bardzo niewiele. Zobacz jak w prosty sposób wykonać lampiony z owoców, papieru i słoiczka.

Te lampiony zrobione są z pomarańczy i grapefruita. Jak je zrobić? To proste – odcinamy wierzch owoca, a soczysty miąższ usuwamy. Na początek najlepiej jest użyć do tego noża, potem, pomocna jest łyżka, a zupełne resztki oddzielamy od skórki palcami. W wydrążonym owocu ostrym nożem wycinamy ozdobne wzorki, wkładamy do środka świeczkę, zapalamy i gotowe.

Ten lampion powstał po owinięciu niewielkiego słoiczka kolorowym kawałkiem bibuły i obwiązaniu jej kawałkiem rafii.

Kolejna propozycja to lampion z pudełeczka po serku topionym (takiego okrągłego pudełka po serkach – trójkącikach), półprzezroczystego papieru i paska karbowanej tektury.

Pasek karbowanej tektury (lub innego dekoracyjnego papieru, byle mocnego) obklejamy wokół spodniej części pudełka po serkach. W ten sposób powstanie niewielki rowek w który wsuniemy półprzezroczysty papier sklejony w rulon (pasek oczywiście musi mieć długość równą obwodowi pudełka).

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: