Jak obszyć wieszaki na ubranie

Jak obszyć wieszaki na ubranie

Być może po obejrzeniu kilku odcinków programu „Perfekcyjna Pani Domu” chcesz zostać właścicielką perfekcyjnej szafy z perfekcyjnie obszytymi wieszakami. Jeśli tak to służę uprzejmie 🙂 Oto DWA SPOSOBY OBSZYWANIE WIESZAKÓW DO UBRAŃ. Zobacz krok po kroku jak to się robi.

SPOSÓB PIERWSZY (Wieszak z 3 pierwszych zdjęć.)

Wieszak na ubranie, który chcemy obszyć przykładamy do czystej, wyprasowane tkaniny i obrysowujemy jego kształt, a właściwie jego górę i zaznaczamy prostą kreską na dole, dokąd ma sięgać pokrowiec. Wykrój robimy z podwójnie złożonego materiału i zszywamy na górze, pozostawiając pośrodku niewielkie miejsce na wsunięcie metalowej części wieszaka. Pokrowiec przewracamy na lewą stronę i nakładamy na wieszak. Dolną część materiału zaginamy około 0,5 cm do środka i zszywamy (na dole można doszyć ozdobną tasiemkę).

Jeśli na dole zamiast trwałego szwu dasz cienki zamek, będziesz mogła włożyć do środka pachnące płatki róż i lawendę (najlepiej w przewiewnym woreczku, by nie właziły w zęby zamka), dzięki czemu Twoje ubrania będą ślicznie pachniały.

SPOSÓB DRUGI (wieszak z 4 kolejnych zdjęć)

Obrysowujemy dokładny kształt wieszaka i z podwójnie złożonego materiału wycinamy kształt, dodając po około 1 – 1,5 cm na zszycie. Zszywamy na górze i przewracamy na lewą stronę. Z cienkiej gąbki wycinamy kawałek potrzebny na owinięcie drewnianej części wieszaka (można użyć też ociepliny takiej jak w kurtkach, albo owinąć delikatnie wieszak rajstopami tak, by był miękki), i wsunięcie go w pokrowiec. Teraz pozostaje już tylko zszycie na dole i ewentualne ozdobienie wieszaka.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: