Jak uszyć torebkę ze spodni

Jak uszyć torebkę ze spodni

Czy można wykorzystać materiał z nogawek nieużywanych spodni i uszyć z nich torebkę. Można. A jak? – a właśnie tak.

Co będziesz potrzebować by uszyć torebkę:
niepotrzebne spodnie (a właściwie same nogawki),kolorowy materiał na podszewkę,guzik,maszyna do szycia lub igła i nitka 🙂

1, 2, 3 – Z nogawek spodni odcinamy dwa kawałki materiału o długości około 30 cm. Rozcinamy i obcinamy istniejące szwy z zewnętrznej strony. Z kolorowego materiału wycinamy materiał na podszewkę o wymiarach takich jak materiał z nogawek (też dwa kawałki).

4, 5 – Obie części wierzchniej strony zszywamy na dole, a na górze fastrygujemy tworząc cztery plisy. To samo robimy z materiałem na podszewkę przy czym zamiast plis fastrygujemy go i zszywamy na górze razem z wierzchnią stronie torebki tak jak na zdjęciu.

6, 7 – Zszywamy po lewej stronie brzegi strony wierzchniej i brzegi podszewki, zostawiają jedynie w szwie na podszewce otwór, który posłuży potem do wywinięcia torebki na prawą stronę.

8 – Szyjemy dno. Materiał na rogach składamy ze sobą tak by utworzył trójkąt, który przeszywamy tak, jak na zdjęciu. Przeszywamy tak zarówno dno części zewnętrznej jak i podszewki.

9 – Torebkę przekładamy na prawą stronę przez zostawiony w podszewce otwór.

10, 11 – Z materiału ze spodni i kolorowego materiału szyjemy 65 cm pasek.

12 – Z kolorowego materiału szykujemy cięty ze skosu pasek materiału , którym obszywamy brzeg torebki.

13, 14 – Doszywamy do torebki pasek i guzik do zapięcia. Szyjemy zapięcie z materiału, takie jak na fotografii (z paseczka około 20 cm)…

15 – … i również doszywamy do torebki. Torebka jest gotowa do użycia 🙂

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: