Jak zrobić sznurkowy szal bawełniany

Jak zrobić sznurkowy szal bawełniany

Warto raz na jakiś czas robić w szafie przegląd ubrań, by odłożyć te nienoszone od dawna i jednocześnie zrobić miejsce na nowe ciuchy. Nie wszystkich rzeczy musicie się od razu pozbywać, możecie je przerobić. Na przykład niepotrzebny bawełniany t-shirt możecie wykorzystać do zrobienia sznurkowego szala.

Na szal potrzebny jest nam prostokątny kawałek materiału zawarty pomiędzy dekoltem z dołem trykotu. Nie rozcinając go po bokach (!) tniemy trykot na 1,5 – 2 centymetrowe paski. Te paski to właściwie owale, które rozciągamy, by uzyskać wrażenie sznurka.

Bawełniane sznureczki powstałe z rozciągniętych pasków układamy jeden na drugim, tak by coś co było wcześniej bocznymi szwami naszej koszulki znajdowało się w tym samym miejscu. Teraz składamy wszystko na pół w ten sposób, by wszystkie szwy znajdowały się koło siebie i zszywamy je razem. Z kawałka materiału wyciętego np z rękawa szykujemy pasek materiału, którym zamaskujemy szwy. Żeby maskowanie nie przesuwało się, trzeba je przyszyć do sznureczków. Sznurkowy szal bawełniany z t-shirtu gotowy 🙂

Możesz dowolnie modyfikować ten projekt. Możesz zrobić jednobarwny szal, lub użyć dwóch różnobarwnych koszulek i uszyć szal dwukolorowy. Możesz też użyć wzorzystych koszulek – efekt za każdym razem będzie nieco inny. Jeśli zaś użyjesz małych koszulek dziecięcych nie będzie potrzeby składania pasków na pół.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: