Organizery z materiału

Organizery z materiału

Jak w prosty sposób uporządkować porozrzucane materiały biurowe? Jak znaleźć alternatywę dla półeczek na szczotki do włosów, szczoteczkę i pastę do zębów? Gdzie przechowywać podręczne drobiazgi? Nie wiesz? Może potrzebny Ci większy lub mniejszy organizer z materiału, dzięki któremu wprowadzisz ład w porozrzucane przedmioty i papiery.

Aby wykonać organizer, taki jak na zdjęciach, będziesz potrzebować:

  • zwykły plastikowy wieszak
  • prostokątny kawałek materiału nieco szerszy od wieszaka
  • resztki materiałów na kieszonki i ozdobne aplikacje
  • kolorowe tasiemki do obszycia brzegów (niekoniecznie)
  • maszyna do szycia (chyba, że masz czas i cierpliwość szyć wszystko ręcznie)

Na początek zaplanuj dokładną wielkość organizera i ilość kieszonek, dopasowując je do swoich potrzeb. Dalej zadbaj o to, by nie strzępiły się brzegi Twojego organizera i obszyj je tasiemką lu pozaginaj je pod spód i przeszyj na wierzchu.

Naszyj na kieszonki ozdobne aplikacje lub tasiemki i poprzyszywaj je kolejno na swoje miejsca. Pamiętaj, że będzie Ci łatwiej, jeśli materiał nie będzie pognieciony.

Obróć materiał na lewą stronę i połóż na górze wieszak. Zaznacz szpilkami miejsca w których musisz przeszyć, by całość się trzymała. Wyjmij wieszak i przeszyj w zaznaczonych miejscach (tak jak na fotografii powyżej).

Gdy skończysz, poobcinaj wystające nitki, włóż wieszak i powieś tam gdzie jest Ci potrzebny 🙂

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: