Ozdoby choinkowe papierowa bombka z kółek

Ozdoby choinkowe papierowa bombka z kółek

Zawieszamy na bożonarodzeniowej choince kolorowe bombki. Czemuż nie mielibyśmy wieszać papierowych bombek, o takich jak te:

  1. Na jedną kulę potrzebne będą 24 kółka w dowolnie wybranym przez Ciebie kolorze i rozmiarze. Jako szablon do narysowania kółek możesz użyć mały talerzyk oraz zatrudnić rodzinę do ich wycinania.
  2. Każde kółko zginaj: na pół, rozwiń, na krzyż, odwróć i znów na pół, rozwiń, na krzyż. Powstanie osiem zgięć – średnic koła. Boczki wepchnij do środka.
  3. Wkładaj bokami złożone elementy jedne w drugie jak na zdjęciu. Smaruj klejem powierzchnie styku i sklejaj. Musi powstać koło sklejone z 8 elementów. Odwróć na drugą stronę i posklejaj te części, które odstają. Musisz uzyskać jedną płaszczyznę.
  4. Jeśli boki kółek nie są zadowalająco równe możesz je wyrównać nożyczkami. Teraz sklej trzy koła jeden na drugim. Pamiętaj, aby linie zgięć się pokrywały. Wklej taśmą klejącą taśmę do zawieszenia.
  5. Sklej złożone na pół górne koło tworząc półkulę, przytrzymaj do wyschnięcia. Odwróć figurę i sklej złożone połówki spodniego koła. Pamiętaj, aby linia złożenia kółka górnego i dolnego się pokrywała. Kula wtedy ładnie się rozłoży.

Prace wykonują uczniowie świetlicy w SP nr 18 w Tychach pod kierunkiem Bożeny Saczek i Barbary Miś.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: