Reklama

Designed by:

JAK OBSZYĆ WIESZAKI UBRANIOWE

Być może po obejrzeniu kilku odcinków programu "Perfekcyjna Pani Domu" chcesz zostać właścicielką perfekcyjnej szafy z perfekcyjnie obszytymi wieszakami. Jeśli tak to służę uprzejmie :-) Oto TRZY SPOSOBY OBSZYWANIE WIESZAKÓW DO UBRAŃ. Zobacz krok po kroku jak to się robi.

SPOSÓB PIERWSZY (Wieszak z 3 pierwszych zdjęć.)

Wieszak na ubranie, który chcemy obszyć przykładamy do czystej, wyprasowane tkaniny i obrysowujemy jego kształt, a właściwie jego górę i zaznaczamy prostą kreską na dole, dokąd ma sięgać pokrowiec. Wykrój robimy z podwójnie złożonego materiału i zszywamy na górze, pozostawiając pośrodku niewielkie miejsce na wsunięcie metalowej części wieszaka. Pokrowiec przewracamy na lewą stronę i nakładamy na wieszak. Dolną część materiału zaginamy około 0,5 cm do środka i zszywamy (na dole można doszyć ozdobną tasiemkę).

Jeśli na dole zamiast trwałego szwu dasz cienki zamek, będziesz mogła włożyć do środka pachnące płatki róż i lawendę (najlepiej w przewiewnym woreczku, by nie właziły w zęby zamka), dzięki czemu Twoje ubrania będą ślicznie pachniały.

SPOSÓB DRUGI (wieszak z 4 kolejnych zdjęć)

Obrysowujemy dokładny kształt wieszaka i z podwójnie złożonego materiału wycinamy kształt, dodając po około 1 - 1,5 cm na zszycie. Zszywamy na górze i przewracamy na lewą stronę. Z cienkiej gąbki wycinamy kawałek potrzebny na owinięcie drewnianej części wieszaka (można użyć też ociepliny takiej jak w kurtkach, albo owinąć delikatnie wieszak rajstopami tak, by był miękki), i wsunięcie go w pokrowiec. Teraz pozostaje już tylko zszycie na dole i ewentualne ozdobienie wieszaka.

Zobacz też nieco bardziej skomplikowany sposób obszywania wieszaków. Może trochę więcej roboty, ale efekt jest tego wart.

SPOSÓB TRZECI

Chociaż Anthea Turner odradza stosowanie drucianych wieszaków do innych rzeczy niż czyszczenie trudno dostępnych miejsc takich jak przestrzenie między żeberkami kaloryfera, to jednak znalazłam ciekawy pomysł jak zrobić na taki właśnie wieszak prosty szydełkowy pokrowiec.

Ta metoda nadaje się dobrze do robienia pokrowców na proste plastikowe wieszaki.


Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_obszyc_wieszaki_na_ubranie.shtml">JAK OBSZYĆ WIESZAKI UBRANIOWE</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/jak_obszyc_wieszaki_na_ubranie.shtml]JAK OBSZYĆ WIESZAKI UBRANIOWE[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców