Jak zrobić skarpetki na dwóch drutach

Jak zrobić skarpetki na dwóch drutach

Sposób ten wymyśliłam sama, bo nie umiem zrobić skarpetek tradycyjną metodą. Nie twierdze, że już ktoś wcześniej na to nie wpadł. Jednak szukałam w necie i w różnych gazetach ale nigdzie nie znalazłam żadnej sensownej metody.

1. Nabieram na druty odpowiednią ilość oczek w moim przypadku 32 oczka. Jest to jednak sprawa indywidualna trzeba zmierzyć nogę w kostce i zrobić próbkę. Przerabiamy ściągaczem 7 cm. Potem jeszcze 7 cm ściegiem gładkim.

2. Po obu stronach robótki nabieramy po 6 oczek na agrafki. Dodajemy po 6 oczek po obu stronach i przerabiamy dalej aż do palców (trzeba przymierzyć do stopy)

3. Wykończenie na palce:
Przerabiamy 4 oczka razem a resztę normalnie (najlepiej z jednej strony dwa i z drugiej, żeby się ładnie układało.Tak samo jak wyżej.6 oczek przerobić razem.Wszystkie oczka przerobić podwójnie.Wszystkie oczka podwójnie i zakończyć.

4. Teraz dokładnie zszywamy i zostaje nam tylko zrobić piętę.

Z agrafek przekładamy oczka na drut i dodajemy po obu stronach po 5 oczek.

Przerabiamy 6 cm, potem zakańczamy po 7 oczek po obu stronach.

Na środku zostaje nam kilka oczek i znowu przerabiamy jakieś 6 cm i zakańczamy. Zszywamy i już mamy gotową skarpetkę.

Moje skarpetki są wypróbowane, świetnie się je nosi. Można je prać w pralce. Zrobiłam już 10 par takich skarpetek. Polecam zrobić je z jakiejś miękkiej włóczki np. akrylu, bawełny.

Opracowała eve-jank

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: