Lala w czapce wzór na szydełko

Lala w czapce wzór na szydełko

Tak to już jest, że dziewczynki lubią bawić się lalkami. Tym, co wyróżnia tę lalkę jest zabawny, geometryczny kształt, długie, warkoczyki i łapki majtające się wesoło. Kilka chwil i szydełkowa lala gotowa. Zobacz jakie to proste.

  • dopasowane do grubości włóczki szydełko,
  • niewielki motek włóczki na sukienkę,
  • na czapkę i buciki,
  • na twarz i łapki,
  • na włosy,
  • dwa koraliki na oczka,
  • do wypchania niepotrzebne rajstopy lub inne miękkie skrawki materiałów.

Tułów i głowa:

Robimy na szydełku łańcuszek składający się z 20 oczek + jednego oczka dodatkowego, a następnie dalej cały tułów według wzoru (w sumie będą potrzebne dwie części tułowia). Po przerobieniu każdego rzędu dodawaj jedno oczko łańcuszka, żeby uzyskać ładny brzeg robótki.

Dalej twarz (małe kółko). Do gotowej twarzy doszywamy koraliki – oczka i wyszywamy uśmiech.

Ręce i buciki:1 rząd – 3 oczka łańcuszka; połączyć w kółko 1 oczkiem ścisłym2 rząd – na bazie kółka robimy 6 półsłupków3 rząd – w każdym oczku przerabiamy po 2 półsłupki (uzyskujemy 12 oczek)4-5 rząd – same półsłupki6-7 rząd – przerabiamy po 2 półsłupki naraz, aż „zamkniemy” kuleczkęDo „kuleczki – dłoni” dorabiamy resztę – 8 rzędów z samych półsłupków po dwa półsłupki w każdym rzędzie.Do „kuleczki – bucika” – 12 rzędów z samych półsłupków po dwa półsłupki w każdym rzędzie.

Warkoczyki:

Robimy na szydełku 3 łańcuszki o długości 60 oczek każdy. Składamy razem, wiążemy na końcu w supełek i zaplatamy warkocz. Na końcu robimy znów supełek.

Gotowe elementy składamy ze sobą i przyszywamy do obu części tułowia jak na zdjęciu trzecim. Zszywamy razem przód i tył (warkoczyki w środku) zostawiając na dole miejsce na wypchanie lalki. Do wypchania można użyć pociętych na małe skrawki rajstop, ociepliny takiej jak w kurtkach lub innych miękkich gałganków.

I taka to już jest ta szydełkowa lala 😉

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: