Ozdoby choinkowe – aniołek z papieru

Ozdoby choinkowe – aniołek z papieru

Anioły, słudzy i wysłannicy Boga, przewyższają doskonałością wszystko to, co widzialne i choć pozostają dla naszych oczu niewidoczni są zawsze blisko nas. Może dlatego tak chętnie otaczamy się ich wizerunkami. Zwłaszcza w okresie Bożego Narodzenia zawiesza się kolorowe aniołki jako ozdoby choinkowe, ustawia w stroikach czy dekoruje nimi półki, drzwi i okna.

Aniołka z papieru może łatwo zrobić Twoje dziecko, jeśli nieco mu pomożesz. Zobacz krok po kroku, to nic trudnego 🙂

  • Potrzebne materiały:
  • kolorowy papier (cała kartka na sukienkę i skrawki na buzię i włosy)
  • skrzydła do wydrukowania i wycięcia (5 par)
  • nożyczki
  • klej do papieru (najlepiej wikol)
  • talerzyk i ołówek do odrysowania kształtu koła
  • kawałek nitki jeśli aniołek ma wisieć

Na kolorowym papierze odrysowujemy kontur od małego talerzyka (takiego śniadaniowego). Wycinamy koło z papieru (ja użyłam do tego celu nożyczek tnących w kształcie „fali”) i przecinamy (na oko) na ćwiartki.

Z ćwiartki koła zwijamy mały stożek i sklejamy go z boku klejem (polecam wikol).

Z kolorowego papieru wycinamy owalną buzię i nieco większe (też owalne) włosy. Z buzi odcinamy od góry mały kawalątek, dla uzyskania efektu „grzywki”. Buzię naklejamy na włoski (możemy je nieco ponacinać na brzegu, by powstały małe kosmyki).

Gotowe skrzydła (5 par do wyboru) znajdziecie tutaj. Po wydrukowaniu i wybraniu odpowiednich skrzydeł (każdy wybiera te które mu się najbardziej podobają) wycinamy je ostrożnie, nie odcinając jednego skrzydła od drugiego, tak jak jest to pokazane na zdjęciu powyżej. Głowę i skrzydła doklejamy do anielskiej sukienki i gotowe.

Jeśli chcesz powiesić aniołka na choince zrób ze sznurka pętelkę i przewlecz ją od góry przez sukienkę.

Moje dzieci, postanowiły domalować swoim aniołkom jeszcze buzie i oczka oraz pomalować flamastrami na kolorowo skrzydła i sukienkę.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: