Jak zrobić kolorowe kwiatki z papieru

Jak zrobić kolorowe kwiatki z papieru

Do zrobienia kwiatków z papieru potrzebne są:

  • kolorowa bibuła marszczona (dwa kontrastowe kolory na płatki i środek kwiatka – tu użyte zostały żółty i pomarańczowy oraz zielony na listki)
  • cienki druciki
  • wata do wypchania środeczka

Z rolki żółtej bibuły odcinamy pasek wysokości około 4 cm. Ten pasek dzielimy na 8 mniejszych długości około 24 cm. Każdy z tych ośmiu pasków składamy na 4 i na tak złożonym pasku wycinamy 2 płatki (ma nam zostać 8 podwójnych płatków).

Z kwadracika pomarańczowej bibuły i klaczka waty formujemy środek kwiatka. Dookoła środka owijamy podwójnie złożony pasek z żółtymi płatkami i ściskamy mocno koniuszek, by móc go ściśle zawinąć 2-3 razy drucikiem dookoła. Dolny koniuszek kwiatka razem ze środeczkiem odcinamy równo a podwójne płatki wywijamy na zewnątrz i formujemy kwiatek.

Listki wycinamy z podwójnie złożonej zielonej bibuły, wiążemy drucikiem i jak w przypadku kwiatka obcinamy równo koniuszek.

Kolorowe kwiatki z marszczonej bibuły świetnie nadają się do ozdobienia np. palmy wielkanocnej lub koszyka ze święconką.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: