Szopka z makaronu – nagrodzona w konkursie na makaronowe ozdoby i dekoracje

Szopka z makaronu – nagrodzona w konkursie na makaronowe ozdoby i dekoracje

Szopka Małgorzaty Goławskiej to jedna z trzech prac nagrodzonych w konkursie Kury Domowej na makaronowe ozdoby i dekoracje.

„Makaronowa szopka składa się z: szopki, Maryi, Józefa, Jezuska i baranka. Odpowiednie kształty makaronu posklejałam za pomocą kleju silikonowego na gorąco.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Szopka wykonana jest z rurek i rurek półokrągłych z falbanką. Półkolanka łączyłam w niektórych miejscach nitkami makaronowymi do spaghetti. W rogu przykleiłam gwiazdę z rurek i nitek oraz malej muszelki.

Maryja wykonana jest z 9 rurek (podstawa), ręce doklejone po bokach z półkolanek z falbanką. Na głowę zużyłam dwie sklejone ze sobą duże muszelki. Na aureolkę użyłam także półkolanek z falbanką, a włosy są z nitek makaronu domowego.

Jezusek wykonany z jednej rurki do której dokleiłam po bokach 4 półkolanka jako rączki i nóżki. Głowa z dwóch muszelek, aureolka z dwóch półkolanek.

Kołyska zrobiona jest z 6 rurek. Pod spodem dwie muszelki i makaronowe nitki.

Józef składa się z 6 rurek, po bokach doklejone stopy z muszelek. Półkolanka jako ręce, głowa z dwóch muszelek włosy z nitek, aureolka z półkolanek a laska z nitek.

Baranek wykonany z 6 rurek i podoklejanych wedle uznania malutkich muszelek. Głowa z dużej muszli, nos z małej muszelki, rogi z półkolanek.”

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: