Witrażowa kartka z aniołkiem na Boże Narodzenie

Witrażowa kartka z aniołkiem na Boże Narodzenie

Chociaż maile z świątecznymi życzeniami pomalutku wypierają pocztówki, wiąż jest wiele takich osób, do których chętnie wysyłamy tradycyjne papierowe kartki. I to jest właśnie propozycja dla tych, którzy przed Bożym Narodzeniem smakują na poczcie kleju na znaczkach 😉

Do wykonania bożonarodzeniowej kartki witrażowej potrzebujesz:

  • kartkę grubego papieru,
  • grubą przeźroczystą folię,
  • farbki witrażowe i konturówkę,
  • kolorową taśmę klejącą,
  • nożyczki i ostry nożyk,
  • opcjonalnie zwykłą białą kartką papieru i kawałek rafii.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Kartkę grubego papieru składamy na pół. W jednej części wycinamy ostrym nożykiem okienko, pozostawiając marginesy – takie same po bokach i na górze, a nieco większe na dole. Na wyciętym prostokącie szkicujemy sobie wzór naszego mini-witraża.

Wycinamy prostokąt z grubej przeźroczystej folii – prostokąt musi być z każdej strony o 0,5 cm większy, niż prostokąt wycięty z kartki. Prostokąt z wzorem podkładamy centralnie pod prostokąt z folii. By się nie przesuwał możemy go przymocować spinaczami do papieru. Konturówką przerysowujemy wzór na folię i odstawiamy od wyschnięcia. Gdy konturówka wyschnie odczepiamy spinacze przytrzymujące wzór i wypełniamy okienka witraża farbkami, po czym znów odkładamy je by całkowicie wyschły. Jeśli brakuje Ci właściwego odcienia farby, możesz go uzyskać mieszając na palecie odpowiednie kolory.

Folię z witrażem kładziemy na wyciętym w kartce okienku i przyklejamy kolorową taśmą . I to właściwie już koniec pracy 🙂 Jeśli ktoś chce, może w środek kartki włożyć zwykłą białą kartkę i przy pomocy rafii dowiązać ją do całości.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: