Książka kucharska – kolaż kulinarny

Książka kucharska – kolaż kulinarny

W czasach,gdy dalekie kraje przestają być tak dalekie, bo mamy samoloty i szybką kolej, łatwy dostęp do informacji poprzez radio, telewizję, a przede wszystkim internet, nasze tradycje kulinarne ulegają coraz większemu przemieszaniu. Bywa, że pewne „obce” potrawy tak przywarły do naszego domowego menu, że traktujemy je na równi z tradycyjnie „naszymi”. Nie zapominając o rodzimych specjałach, chyba warto czasem popróbować czegoś nowego, urozmaicając nasze posiłki o nowe smaki i smaczki.

Wzięłam ostatnio do rąk „Kolaż kulinarny” — książkę kucharską Perły Kacman” to, jak pisze sama autorka, bardzo smakowity groch z kapustą. Głodny czytelnik znajdzie tu przepisy na cztery pory roku oraz mały przewodnik po warzywach, które dopiero nie tak dawno temu wprowadziły się do naszych warzywniaków.

Zobaczcie sami co można tu między innymi znaleźć:

kilka słów o awokado (co z tym robić, jak je jeść) i przepis na sałatkę z awokado

przepisy na mięsa: wieprzowina z sezamem i brokułami, kotlety schabowe inaczej oraz pieczone polędwiczki wieprzowe na sezon jesienny

przepis na faszerowane kartofle z czosnkiem, placki kartoflane – coś smacznego na mroźne zimowe dni

przepisy na makaron nadziewany szpinakiem, szpinak z sezamem, szpinak z boczkiem – dania wiosenne (bardzo lubię szpinak )

przepis na wieprzowinę z jabłkami, wołowina z jarzynami, kurczak w białym sosie – azjatyckie smaki na wiosnę

Fragment książki publikujemy za zgodą Wydawnictwa RM.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: