Anioł i aniołki z masy solnej

Anioł i aniołki z masy solnej

Do wykonania aniołka możesz użyć zarówno masy solnej w jej naturalnej kolorystyce albo zabarwić ją na jakie chcesz kolory. Jeśli używamy masy niebarwionej, można pomyśleć o wykorzystaniu ornamentów odciskanych z koronek, firanek czy dziecięcych pieczątek.

Masa solna jest doskonałym tworzywem do wykonania sympatycznych aniołów i aniołków nie tylko do ozdoby dziecięcego pokoju. Gdy nadejdzie grudzień na pewno będziesz chcieć je powiesić na swojej choince.

Masę solną możesz barwić przy pomocy barwników naturalnych (kurkuma,kakao, inka, słodka papryka, zabielacz do kawy i wiele innych) albo przy pomocy farb (tempery lub plakatówki, barwników do tkanin lub jajek). W zależności od tego ile dasz farby, taki odcień i nasycenie koloru uzyskasz.

Włosy anielskie możesz zrobić przy pomocy wyciskarki do czosnku i delikatnie ułożyć je na lekko zmoczonej główce aniołka. Jeśli wyciśniesz niewiele masy solnej możesz przy pomocy wykałaczki zrobić na główce fryzurkę a’la jeżyk. Nieco dłuższe pasemka możesz uformować w loczki, przyklejając do główki oba końce. Dość uważnie nakładaj też długie włosy, żeby ich zanadto nie zmierzwić, bo poprawki nanosić jest trudno.

Szczegóły twarzy możesz wykonać przy pomocy wykałaczki poprzesz wciśnięcie małych dołeczków w miejsce oczu i buzi. Możesz również w te dołeczki wcisnąć nieco masy solnej w kontrastowej barwie lub użyć do tego celu małych nasionek (czarnuszki, siemienia lnianego, gorczycy).

Pamiętaj, że masa solna klei się do siebie, jeśli została delikatnie zmoczona, dlatego zanim przykleisz aniołkowi nos, włosy, czy rączkę najpierw posmaruj to miejsce wilgotnym pędzelkiem.

Pierwsze i ostatnie aniołki wykonane przez Tamarę.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: