Reklama

Designed by:

PRZEPIS NA GRZANE PIWO

Gdy za oknem mróz, ziąb, wiatr lub plucha - nie ma to jak rozgrzać zziębnięte kości za pomocą grzanego piwa. Grzane piwo można przyrządzić w taki na przykład sposób:

  • Składniki:
  • 0,5 litra piwa
  • cynamon (najlepiej w laskach)
  • goździki
  • gałka muszkatołowa
  • cukier (najlepiej trzcinowy) lub miód do smaku

Piwo wlewamy do rondelka w taki sposób, aby wytworzyło się jak najwięcej piany (w przeciwnym wypadku piana wytworzy się podczas podgrzewania i piwo wykipi). W moździerzu tłuczemy kawałek laski cynamonu oraz kilka goździków. Jeśli nie mamy moździerza, dajemy cynamon w proszku, a od goździków urywamy łebki i rozcieramy je w ręku. Cynamon i goździki wsypujemy do piwa, zeskrobujemy też do środka za pomocą ostrego noża nieco gałki muszkatołowej.

Dodajemy cukier (2-3 łyżeczki) lub miód i mieszamy. Włączamy gaz i ogrzewamy powoli mieszając co jakiś czas. Nie gotujemy! Gdy piwo zacznie wrzeć wyłączamy gaz.

Grzane piwo przed wypiciem najlepiej przecedzić przez sitko, co uchroni nas przed połykaniem kawałków goździków i cynamonu.

Opracował Tomek


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_grzane_piwo.shtml">PRZEPIS NA GRZANE PIWO</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/kuchnia/przepis_na_grzane_piwo.shtml]PRZEPIS NA GRZANE PIWO[/url]


Powrót do:

[Kuchnia] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców