Reklama

Designed by:

SZYDEŁKOWA ZAKŁADKA - WZÓR NA ANIOŁKA

Anielski drobiazg dla miłośników książek, ale nie tylko. Zrobiony na szydełku płaski aniołek nada się jako aplikacja na jednobarwną poduszkę. Aniołek z krótszą sukienką (robimy na szydełku do 26-27 rzędu) można przykleić na kartkę na Boże Narodzenie do bliskiej osoby. Jeśli dodatkowo zamocujemy mu do aureolki wieszaczek, można go również powiesić jako ozdobę na choinkę.

[Rozmiar: 52595 bajtów]

Potrzebne materiały: biały kordonek, szydełko, krochmal do uszytwnienia gotowego aniołka.

Schemat wykonania:
 • 1 rząd - (głowa)5 oczek łańcuszka łączymy w kółko 1 oczkiem ścisłym
 • 2 rząd - 3 oczka łańcuszka, a dalej 15 słupków na bazie kółka, łączymy 1 oczkiem ścisłym z 3 oczkiem łańcuszka z początku rzędu (16 oczek)
 • 3 rząd - przerabiamy 14 oczek łańcuszka (aureola) i wbijamy szydełko w 8 oczko na kółku; robótkę obracamy i przerabiamy łańcuszek z powrotem półsupkami, a dalej już na główce 2 oczka ścisłe, 2 słupki w jedno oczko, po słupku w 2 kolejne oczka, 2 słupki w jedno oczko, 1 oczko łańcuszka i obracamy
 • 4 rząd - (zaczynamy od 2 oczka) 2 słupki w pierwsze oczko, po słupku w 4 kolejne oczka, 2 słupki w ostatnie oczko (8 oczek)
 • 5 rząd - (skrzydła)3 oczka łańcuszka, po 3 podwójne słupki w każde z 3 pierwszych oczek, 2 słupki, po 3 podwójne słupki w każde z 3 kolejnych oczek
 • 6 rząd - 3 oczka łańcuszka, dalej robimy po 3 podwójne słupki w każde z 6 kolejnych oczek, 8 słupków, po 3 podwójne słupki w 6 kolejnych oczek, 1 oczko łańcuszka
 • 7 rząd - (zaczynamy od 2 oczka) cały rząd półsłupków (44 oczka), 1 oczko łańcuszka
 • 8 rząd - (kolejne rzędy zaczynamy zawsze od 2 oczka) 18 oczek ścisłych, 6 półsłupków, 1 oczko łańcuszka
 • 9 rząd - (sukienka) 10 półsłupków, 1 oczko łańcuszka (robótkę obracamy)
 • 10 rząd - 2 półsłupki w 2 pierwsze oczka, po półsłupku w 8 kolejny ch oczek, po2 półsłupki w 2 ostatnie oczka (14 oczek), 1 oczko łańcuszka (robótkę obracamy)
 • 11-60 rząd - półsłupkami, bez dalszego dodawania robimy aniołkowi prostą sukienką (dla urozmaicenia można po 53 rzędzie zrobić koronkową wstawkę ściegiem klockowym, ale nie jest to konieczne)

Opracowała Ola


comments powered by Disqus

Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

<a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/zakladki_szydelkowe_wzor_na_aniolka.shtml">SZYDEŁKOWA ZAKŁADKA - WZÓR NA ANIOŁKA</a>

albo na forum internetowe:

[url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/zakladki_szydelkowe_wzor_na_aniolka.shtml]SZYDEŁKOWA ZAKŁADKA - WZÓR NA ANIOŁKA[/url]


Powrót do:

[Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


Reklamy

Kura Domowa poleca

Uwagi

(C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

Polityka prywatności serwisu

w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców