Jak zrobić statek piracki z tekturowych opakowań po jajkach

Jak zrobić statek piracki z tekturowych opakowań po jajkach

Czasem ma się ochotę, by rzucić to wszystko i popłynąć gdzieś daleko, odwiedzić nieznane morza i przeżyć fantastycznie przygody. Nic prostszego! Zaproponuj swojemu dziecku wykonanie papierowego statku i popłyńcie razem z piratami gdzieś poza horyzont 🙂


By zrobić piracki (lub inny) statek, będziecie potrzebować:tekturowe

  • opakowanie po jajkach,
  • dwa patyczki lub chińskie pałeczki,
  • gruby papier na żagle,
  • nożyczki,
  • farby,
  • pędzel,
  • pistolet do klejenia na gorąco lub plastelina.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Kadłub statku wykonaj odcinając wieczko i zamknięcie od tekturki po jajkach. Daj dziecku farby i niech pomaluje go, jak tylko ma ochotę. Gdy farba porządnie wyschnie, trzeba przygotować otwory pod maszty. Na naszym statku za maszty robiły dwie chińskie pałeczki, lecz równie dobrze możecie poszukać na spacerze jakichś prostych patyków i użyć ich zamiast pałeczek.

Teraz przyda się klej na gorąco. Maszty same z siebie będą się kiwać na boki, a będą przecież musiały wytrzymać niejeden sztorm, dlatego umocuj je porządnie klejem na gorąco z wierzchu i od spodu.

Jeśli nie masz pistoletu do klejenia, możesz użyć zamiast niego plasteliny. Nie będzie to tak stabilna konstrukcja, ale maszt nie będzie chociaż latał na boki. Plasteliną masz usztywniamy tylko od spodu.

Teraz wytnij z papieru żagle. Zrób w nich po dwa otwory na górze i na dole i wsuń na maszty.

To wszystko. Zbierz załogę i ruszaj w nieznane 🙂 Ahoj!

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: