Ozdoby wielkanocne dla dzieci

Ozdoby wielkanocne dla dzieci

Przed Wielkanocą wielu rodziców, opiekunów i nauczycieli zastanawia się jakie ciekawe prace plastyczne zaproponować dzieciom do wykonania. Znajdziecie tu garść ciekawych i prostych w wykonaniu pomysłów na świąteczno – wiosenne ozdoby.

Gromada kogutków (ze zdjęcia na samej górze) wykonana została z tekturowego opakowania na jajka. By wykonać kogutki wyciąć trzeba tyle środkowych „stożków”, ile ma siedzieć obok siebie ptaków. Jeśli chcecie zostawcie je w takim kolorze jakim są, ale możecie je również pomalować na żółto lub pomarańczowo. Do stożków doklejamy wikolem wycięte z kolorowego papieru grzebienie, korale (czerwony papier), dzioby (żółty) i pióra (biały lub inny, pod kolor koguta). Doczepiamy nogi z kreatywnych drucików i stopy z kolorowego papieru. Oczka doklejamy lub rysujemy czarnym cienkopisem.

Zajączek z pisankami został zrobiony z brązowej i białej tekturki. Na czubku głowy ma sizalową czuprynkę z naklejonymi kolorowymi pisankami. Kołnierzyk wykonany został z białej bibuły marszczonej. Najważniejszym elementem pracy są wygięte, zachodzące na siebie uszy, za które go można powiesić.

Biała kurka została wycięta z pianki (można też użyć kartonu) i doklejono do niej grzebień, korale, dziób i nogi z czerwonej pianki oraz zielonkawy kołnierzyk i i serduszko. Całość umieszczono na stelażu zrobionym z bambusowych patyczków i rafii, a na dole umieszczono napis i powieszono ozdoby.

Podstawą obrazka poniżej (jego ramką) jest styropianowa tacka. Do wykonania obrazka potrzebne są też: mały kubeczek po jogurcie lub serku, sztuczne kwiatki, patyczek szaszłykowy i nieco kolorowego papieru. Na tackę naklejamy kawałek fioletowego papieru (nieco mniejszy od samej tacki) i zielone trawki (w środkowej części tacki). Plastikowy kubeczek przecinamy na pół, połówkę obklejamy kolorową marszczoną bibułą i przyklejamy do tacki. Głowę zajączka wyciętą z papieru naklejamy na patyczek szaszłykowy i razem ze sztucznymi kwiatkami wkładamy do kubeczka. Kubeczek można dodatkowo ozdobić kolorową kokardką.

Około 30 centymetrowy pasek zielonego papieru składamy na 10, nadcinamy od góry w szpic tak, by po rozłożeniu powstał płotek. Z kolorowego, jasnego papieru wycinamy dwie głowy zajączka, rysujemy im oczy, wąsy, uśmiech i nos i mocujemy je do klamerek do bielizny. Klamerkami spinamy płotek w ten sposób, by powstało zagłębienie wielkości jajka.

Pomysł, wykonanie i zdjęcia p. Joanna Hoffmann i p. Bernadeta Skrobol ze Szkoły Podstawowej w Bojszowach.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: