Wielkanocne kury koguty i kurczaki ze styropianowych jajek

Wielkanocne kury koguty i kurczaki ze styropianowych jajek

Robienie ozdób wielkanocnych nie tylko wprowadza nas w podniosły świąteczny nastrój, ale daje możliwość poznania nowych, ciekawych, czy też zapomnianych technik rękodzielniczych.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Proponuję wykonanie kurczaka wykluwającego się ze skorupki, dorodnej kury nioski, czy też nastroszonego koguta.

Potrzebne będą:

  • jajo styropianowe wys. 10 cm,
  • wstążki atłasowe szer.2 cm,
  • dużo szpilek,
  • piórka kolorowe,
  • klej na gorąco,
  • oczka kreatywne,
  • resztki filcu lub czerwony papier.

Wstążki tniemy na kawałki dwa razy dłuższe niż szerokość. Na górę jaja nabijamy dwa paski na krzyż, żeby zasłonić czubek. Każdy kawałek wstążki przed przypięciem składamy następnie w trójkącik i przypinamy w bokach jego podstawy szpilkami. W pierwszym rzędzie może być przykładowo 6 trójkącików. Mogą trochę zachodzić na siebie ponieważ jajko będzie się rozszerzało. Drugi rząd trójkącików przypinamy trochę niżej uważając, aby góra każdego trójkąta znalazła się w przestrzeni między trójkątami poprzedniego rzędu. Czyli „na szachownicę”. Żółtego kurczaka robimy do połowy jajka żółtą taśmą, potem zmieniamy na białą i robimy do podstawy. Samą końcówkę maskujemy jednym kawałkiem wstążki.

Kurczaka można nakleić na tekturkę z zielonym sizalem, ozdobić go piórkami, dodać zabawne oczka. Kurkę i kogucika robimy tak samo, kolory dobierając według swojego upodobania i fantazji. Można tak zrobić tylko jajko, ozdabiając go kwiatami, perełkami, czy kto co ma.

Życzymy miłej zabawy i Wesołych Świąt.

Prace wykonały dzieci ze świetlicy w Szkole Podstawowej nr 18 w Tychach pod kierunkiem mgr Bożeny Saczek i mgr Elżbiety Daniel.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: