Nowa Kura Domowa

Nowa Kura Domowa

Kura Domowa po 14 latach rusza w nowej odsłonie! Kiedy odpalaliśmy nasz portal w 2005 roku, w internecie była zupełnie inna epoka. Nikomu nie śniło się o smartfonach i tabletach, a wszyscy korzystali ze stacjonarnych komputerów i laptopów. Czasy się jednak zmieniły, dlatego Kura Domowa jest teraz dostosowana również do oglądania na urządzeniach mobilnych.

Uruchomiliśmy wygodną wyszukiwarkę pełnotekstową oraz chmurkę tagów ułatwiającą znalezienie treści o podobnej tematyce.

Poprawiliśmy typografię, w artykułach są polskie znaki typograficzne (np. dolny i górny cudzysłów, długi myślnik), wszystkie treści wyświetlane są za pomocą nowoczesnego i nieco większego fontu, mamy nadzieję, że poprawi to komfort czytania. Dodatkowo, przy przenoszeniu do nowego wiersza, słowa są dynamicznie dzielone zgodnie z zasadami obowiązującymi w języku polskim.

Zmieniliśmy moduł komentarzy, można teraz logować używając swojego konta na Facebooku, Google lub Twitterze. Dołożyliśmy również pod artykułami przyciski umożliwiające łatwe dzielenie się treścią na Waszych ulubionych serwisach społecznościowych.

Na zapleczu nowy, szybki system zarządzania treścią. To największa zmiana dla nas, bo stara Kura Domowa robiona była ręcznie metodami z epoki. Teraz możemy publikować nowe treści znacznie szybciej i częściej.

Do nowego serwisu przenieśliśmy około 250 artykułów, które cieszyły się Państwa największym zainteresowaniem. Natomiast dla potrzebujących archiwalnych tekstów z całej starej Kury Domowej, przygotowaliśmy archiwum w domenie archiwum.kuradomowa.com, będące wierną kopią starego serwisu. Uwaga, archiwum nie jest indeksowane przez wyszukiwarki, jedyną metodą znalezienia czegoś będzie przeklikanie się.

Pozdrawiamy i życzymy przyjemności z korzystania z nowej Kury Domowej.

Tomasz Dajczak

Ekonomista z wykształcenia, z zamiłowania człowiek renesansu.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: