Domki i zabawki z pudełek od zapałek

Domki i zabawki z pudełek od zapałek

Kolorowe domki i zabawi z pudełek od zapałek. Mała rzecz – wielka frajda zarówno przy robieniu, jak i później dla dziecka podczas zabawy. Zobacz trzy pomysły na proste zabawki dla dziecka.

Do ich wykonania przydadzą Ci się:

  • pudełka od zapałek,
  • kolorowe papiery,
  • filc,
  • dziurkacze do papieru,
  • nożyczki
  • klej do papieru,
  • klej na gorąco.

Domek dla krasnoludka

Obklej pudełko od zapałek od zewnątrz kolorowym papierem. Wytnij pośrodku okienko i otwórz je. Wyklej wysuwany środek pudełeczka. Wytnij z papieru lub narysuj elementy wyposażenia domku. Z czerwonego paska tektury zrób spadzisty dach. Wsuń jedną część pudełka w drugą i gotowe 🙂

Domek dla ptaszka

Rozetnij delikatnie zewnętrzną część pudełka od zapałek w miejscu klejenia. Wytnij dziurkaczem lub nożyczkami okrągły otwór pośrodku pudełka. Pomaluj je na biało. Gdy farba wyschnie wytnij niewielki otwór, w który wsuniesz, a potem zamocujesz przy pomocy kleju na gorąco cienki, krótki patyczek. Wyklej kolorowym papierem wysuwaną część pudełka od zapałek. Wytnij lub narysuj elementy wystroju domku.Włóż wewnętrzną część pudełka od zapałek w zewnętrzną i sklej ją. Zrób z filcu małego ptaszka i doklej go na patyczek. Możesz użyć też gotowej figurki. Doklej dach z paska tektury i ozdób domek kolorowymi listkami wyciętymi dziurkaczem.

Łóżeczko dla ludzika lego friends

Pudełko od zapałek oklej naokoło kawałkiem filcu. Również środek wysuwanej części pudełka wyklej filcem. Z innego kawała filcu zrób wałeczek, który wkleisz do środka – będzie pełnił rolę poduszki. Wsuń jeną część pudełka w drugą i ozdób je z zewnątrz wedle uznania. Łóżeczko jest gotowe. kolorowych snów ludziku lego friends 😉

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: