Laurki na dzień matki

Laurki na dzień matki

Każde dziecko, które tylko opanowało posługiwanie się kalendarzem wie, że 26 maja każdego roku przypada Dzień Matki. Popularnym i miłym upominkiem dla mamy jest samodzielnie wykonana laurka z życzeniami i wyrazami miłości. Oto kilka pomysłów na jej wykonanie.

Wybierz jedną z pokazanych ramek i wydrukuj. Obrazek kolorujemy lub malujemy wedle uznania (dobrze sprawdzą się tu akwarelki, które dają ładne pastelowe odcienie). Pośrodku można wpisać tekst życzeń. Taką kartkę wkładamy do ładnej koperty lub zwijamy w rulon, obwiązujemy kolorową wstążką i wręczamy mamie w dniu jej święta. Tą pracę może zupełnie swobodnie wykonać nawet małe dziecko.

Tutaj do pobrania ramki:

Drugi pomysł na obrazek na Dzień Matki wymaga nieco więcej pracy i cierpliwości. Przestrzenna trójwymiarowa laurka na pewno spodoba się każdej mamie. Zasada stworzenia laurki 3D jest całkiem prosta: na kolorowy obrazek nakleja się te jego elementy, które znajdują się bliżej patrzącego, uzyskując w ten sposób efekt przestrzenny.

Do wykonania przestrzennej laurki jest potrzebna:

  • kartka sztywniejszego papieru,
  • kolorowy obrazek (3 sztuki tego samego, dla uzyskania trzech warstw) możesz też użyć naszych szablonów,
  • taśma dwustronnie klejąca (taka na piance),
  • klej,
  • nożyczki.

Tutaj do pobrania szablony: 

Kartkę papieru składamy na pół, formując z niej laurkę. Wycinamy dokładnie wszystkie elementy. Ja używam do tego małych nożyczek takich jak do paznokci – mają cienkie ostrza i dokładnie radzą sobie z wycinaniem nawet niewielkich detali. Na pierwszej stronie naklejamy kolorowy obrazek. Z pozostałych obrazków wycinamy elementy „bliższe” i „najbliższe” i naklejamy je kolejno przy pomocy dwustronnej taśmy klejącej w odpowiednich miejscach na obrazku. Taśmę przyczepiamy w kilku punktach, nie kleimy nią całych powierzchni.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: