Jak zrobić krokiety z pieczarkami i żółtym serem do wigilijnego barszczu — przepis

Jak zrobić krokiety z pieczarkami i żółtym serem do wigilijnego barszczu — przepis

Chyba wszyscy z nas przygotowują wigilijny barszcz czerwony. A jak barszcz to i krokiety! Naleśniki z farszem są ich wspaniałym dodatkiem, żeby jednak były wyjątkowe dodajmy do nich ser żółty. Dzięki temu będą smaczniejsze, atrakcyjne dla oka i nie rozpadną się.

Przepyszne krokiety są wspaniałym dodatkiem wykwintnego barszczu. Na co dzień niewiele gospodyń je robi, ponieważ są dość czasochłonne. Mimo to, ich wykonanie jest banalnie proste, a efekty zdobędą serca wszystkich członków rodziny. – Wśród świątecznych dań, które podaje się z dodatkiem żółtego sera są m.in. śledź pod pierzynką, krokiety z pieczarkami i żółtym serem oraz pieczarki faszerowane mięsem i serem – mówi – Ewa Polińska z Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej w Mońkach. – Do przygotowania chociażby wspomnianych krokietów polecam ser żółty typu holenderskiego Gouda. Z pewnością uwydatni smak farszu i krokietów, a podgrzany będzie spajał danie – dodaje Ewa Polińska.

KROKIETY z PIECZARKAMI i ŻÓŁTYM SEREM przepis Szefa Kuchni Dworu Korona Karkonoszy, Roberta Muzyczki

Składniki: naleśniki, składniki do farszu: pieczarki, cebula, ser żółty Gouda MSM Mońki, olej, sól i pieprz oraz jajko i bułka tarta.

Jak to zrobić: Najpierw usmaż naleśniki. Następnie umyj i oczyść pieczarki. Pieczarki i cebulę pokrój w drobną kostkę, dopraw solą i pieprzem do smaku, podsmaż na odrobinie oleju. Następnie do ostudzonej cebuli i pieczarek dodaj starty na grubych oczkach ser Gouda MSM Mońki. Całość dokładnie wymieszaj. Na uprzednio przygotowane naleśniki nałóż przygotowany farsz, zawiń, obtocz w jajku, bułce tartej i usmaż na oleju na złoty kolor, na średnim ogniu. Gotowe krokiety podawaj z barszczem czerwonym.

Dobra rada: Twoje naleśniki podczas zawijania pękają? Jest kilka sposobów, aby temu zaradzić. Przede wszystkim ciasto do krokietów powinno być nieco rzadsze niż to do naleśników, które nie będą zawijane. Same placki powinno się smażyć na dobrze rozgrzanej patelni. Nie można jednak dopuścić do tego, aby się przesuszyły. Zawijany naleśnik powinien być ciepły, wtedy jest najbardziej elastyczny. Dodany ser żółty Gouda MSM Mońki dodatkowo zawiąże wszystkie składniki i krokiet nie rozpadnie się.

Informacje o firmie:
Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach należy do grona najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w Polsce. Powstała 1 maja 1972 roku z połączenia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Dolistowie i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krypnie. MSM specjalizuje się w produkcji serów dojrzewających typu holenderskiego i szwajcarskiego, masła extra i miksów tłuszczowych, oraz wyrobów proszkowanych: serwatki w proszku i okresowo odtłuszczonego mleka w proszku.
Produkcja w MSM w Mońkach odbywa się przy pomocy najnowszych technologii. Kontrola na każdym etapie wytwarzania gwarantuje, iż produkty są najwyższej jakości. Potwierdza to wdrożony i certyfikowany system Zarządzania Jakością ISO 9001:2000, a także Zakładowy Kodeks Dobrej Praktyki Produkcyjnej / Dobrej Praktyki Higienicznej GMP/GHP oraz System HACCP.
Więcej informacji: www.msm-monki.pl

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: