Przepis na domowe zapiekanki z pieczarkami

Przepis na domowe zapiekanki z pieczarkami

Zapiekanki z serem i pieczarkami to smak pamiętany jeszcze z dawnych lat 😉 W czasach, kiedy hamburgery znane były przede wszystkim z filmów, człowiek mógł na szybko zaspokoić swój głód dzięki łatwo dostępnym zapiekankom. Dzisiaj, choć mają liczną konkurencję, wciąż można je kupić. Ja jednak proponuję przygotować je samemu w domu.

Składniki:

  • 4 bagietki lub 2 półbagietki,
  • 250 g żółtego sera,
  • 20-30 dkg pieczarek,
  • masło,
  • sól, pieprz i oregano do smaku,
  • ketchup.

Moje zapiekanki są nieco krótsze, niż te kupowane na mieście – takie wolę. Ale Wy możecie przygotować takiej wielkości, jak Wam bardziej odpowiada. Półbagietkę kroję na pół i połówki przecinam wzdłuż. Z jednaj półbagieki wychodzą mi 4 spody do zapiekanek, z bagietki normalnych rozmiarów 8. Rozcięte bagietki smaruję masłem.

Żółty ser rozdrabniam w malakserze. Pieczarki czyszczę, odcinam nóżki, kapelusze kroję na ćwiartki. Dodaję tak przygotowane pieczarki do rozdrobnionego sera i miksują krótką chwilę (na prawdę bardzo krótką, bo nie zależy mi na pieczarkowej miazdze, tylko na rozdrobnieniu pieczarek). Doprawiam nieco pieprzem i oregano.

Masę serowo-pieczarkową nakładam na posmarowane masłem bagietki, solę i piekę w 180ºC, aż będą gotowe (około 15 minut).

Zapiekanki zjadamy na ciepło z ketchupem lub bez. Smacznego 🙂

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: