Jak zrobić koraliki fimo

Jak zrobić koraliki fimo

Samodzielne wykonywanie biżuterii jest obecnie bardzo popularne. Nie tylko w internecie można znaleźć masę sklepów oferujących rożne akcesoria do wyrobu biżuterii oraz koraliki, w tym też popularne koraliki fimo. Czy zdajesz sobie sprawę, że samodzielne wykonanie z modeliny fimo koralików jest bardzo proste? Wykonując koraliki fimo zyskasz nie tylko masę koralików o niepowtarzalnym wyglądzie, ale będziesz mieć też sporo frajdy z pracy z modeliną.

Co będzie Ci potrzebne:
modelina fimo w różnych kolorach (do mojego wzoru użyłam cztery kolory – zielony, liliowy, niebieski i perłowy) orazżyletka do cięcia iigła wykonania otworów w koralikach.

Zobacz i przeczytaj jak zrobić koraliki fimo o kształcie monety – wzór z kwiatkiem.

Z liliowej modeliny formujemy duży walec. Nacinamy do do środka i w to nacięcia wkładamy cienki paseczek niebieskiej modeliny. Całość otaczamy płatem niebieskiej modeliny i rolujemy delikatnie, by modelina się połączyła.

Nasz walec z niebieską obwódką kroimy żyletką na 6 równych części (to będą płatki kwiatka) i układamy wokół niebieskiego perłowego środeczka.

Teraz bierzemy zieloną modelinę i formujemy z niej rulon. Rulon ściskamy z jednej strony tak by uzyskać trójkątny przekrój, kroimy na 6 równych części i układamy pomiędzy płatkami kwiatka. Całość ściskamy razem tak, by się połączyła.

Teraz otaczamy nasz kwiatek płatem zielonej modeliny. Ściskamy razem i rolujemy do uzyskania pożądanej wielkości koralika. Cienki rulonik tniemy ostrą żyletką na monety o grubości 3-5 mm. W pociętych krążkach robimy igłą dziurkę do przewleczenia i układamy na blaszce do pieczenia. Gotowe koraliki utwardzamy w piekarniku o temperaturze 110ºC przez pół godziny.

Możesz w ten sposób zrobić też guziki. Po prostu robisz w krążkach z modeliny 2 lub 4 dziurki.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: