Jak zrobić miękką ramkę na zdjęcia

Jak zrobić miękką ramkę na zdjęcia

Zdjęcie w ozdobnej ramce jest miłym upominkiem z okazji urodzin, dnia matki czy walentynek. A taką miękką ładną ramkę łatwo zrobić. Jak łatwo? – zobacz 🙂

Będziesz potrzebować:
kwadratowy lub prostokątny kawałek kartonu,nieco większy od kartonu kawałek materiału,nieco waty,wikol lub inny klej, który dobrze połączy karton z materiałem,kawałek włóczki na wieszaczek,papieri zdjęcie, które chcesz oprawić 🙂

Przytnij karton na ramkę do odpowiednich rozmiarów (powinien być z każdej strony o 3 cm szerszy od zdjęcia, czyli w sumie o 6 cm szerszy na długość i o 6 cm szerszy na szerokość). Przytnij też takiej samej wielkości papier. Na środku kartonu wytnij ostrym nożykiem do papieru otwór na zdjęcie.

Umieść karton na materiale i przyklej zewnętrzne brzegi do ramki. Poucinaj zbędne rogi i doklej je porządnie. Przetnij materiał pośrodku ramki na krzyż. Powpychaj watę pomiędzy materiał a karton. Przyklej powstałe po środkowym rozcięciu trójkąciki do ramki. Sama ramka jest gotowa, teraz musisz zamontować w niej zdjęcie.

Brzeg zdjęcia posmaruj klejem i przymocuj je do tylnej strony ramki. Na górze po środku umieść włóczkę na wieszaczek i zaklej wszystko kartką papieru wielkości ramki.

Teraz musisz tylko powiesić ramkę na ścianie lub zapakować na prezent 😉

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: