Masa solna na Walentynki

Masa solna na Walentynki

Zbliżają się Walentynki. Szukasz pomysłu na prezent. Proszę bardzo – oto trzy pomysły na wykonanie z masy solnej bajecznych serc. Zobacz, może Cię zainspirują 🙂

  • 2 części mąki pszennej
  • 1 część drobnoziarnistej soli kuchennej
  • 3/4 części wody
  • 1 łyżka kleju do tapet na każde 10 dkg mąki (nie jest bezwzględnie konieczny, ale dzięki niemu gotowe wyroby mają większą trwałość)

Jeśli masz w swoich zbiorach foremki do ciasteczek w kształcie serca (wersja idealna masz kilka rozmiarów serc), użyj ich do wycinania kształtów z rozwałkowanej na grubość około 0,7 – 1 cm masy solnej. Jeśli nie masz foremek, lub masz tylko w jednym rozmiarze, możesz zrobić szablony z papieru lub odręcznie wyciąć serca ostrym nożykiem.

Nakładane na siebie kolejno elementy będą się dobrze trzymały jeśli zwilżysz je delikatnie przy pomocy mokrego pędzelka.

Zanim przystąpisz do suszenia serc, nie zapomnij o zrobieniu otworów na przewleczenie sznureczka. Zrób je dość duże (ale bez przesady), bo zmniejszą się nieco wysychając. jeśli nie zależy Ci na czasie możesz suszyć swoje serce na powietrzu, jeśli jednak czas Cię goni susz je w piekarniku o temperaturze 100°C.

Gotowe prace pomaluj farbkami akrylowymi, a jak wyschną polakieruj dwukrotnie z każdej strony. Lakier zabezpieczy je przed działaniem wilgoci, a dodatkowo nasyci kolory.

Prace z masy solnej wykonane przez Tamarę.

Ten post ma jeden komentarz

  1. A ile schnie np. na polu?

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: